Skip to main content

Nowym szkoleniowcem pierwszej drużyny Unii Tarnów został trener Radosław Jacek. Sztab pierwszej drużyny został również uzupełniony o trenera analityka Łukasza Tarkowskiego.

Trener Jacek jako zawodnik przez wiele lat występował na poziomie centralnym. Debiut w ekstraklasie zaliczył w barwach Wisły Kraków w mistrzowskim sezonie 2004/05. Ma również na koncie ponad 200 występów między innymi w Zagłębiu Sosnowiec, ŁKS Łódź czy Okocimskim Brzesko, gdzie zakończył swoją karierę zawodniczą. Jako trener przez ostatnie 5 lat związany był z drużynami młodzieżowymi Okocimskiego i Unii, w Brzesku pełnił również rolę trenera koordynatora.  Podobną funkcję w zakresie drużyn 11 osobowych od sezonu 2021/2022 pełni również w naszym klubie.

– Trener Radosław Jacek podczas swojego dotychczasowego pobytu w Unii dał się poznać jako profesjonalista z ogromną kompetencją merytoryczną, potrafiącym wykrzesać z zawodników wszystko co mają najlepsze. Jest to trener, który bardzo pasuje do wieloletniego planu związanego z awansem sportowym pierwszej drużyny, zbudowanym na zawodnikach z regionu. Idealnie więc wpisuje się w wizję jaką przygotowaliśmy dla naszego klubu wspólnie z naszym Głównym Partnerem Grupą Azoty. Radosław Jacek  to na pewno trener, który najpierw wierzy w trening, a dopiero później w transfery, a tego właśnie aktualnie potrzebujemy, by zrealizować wszystkie plany – powiedział Prezes Zarządu Artur Szklarz.

Przy pierwszej drużynie pozostają dotychczasowi współpracownicy tworzący sztab tj; trener przygotowania motorycznego Piotr Kawula, fizjoterapeuta Paulina Kozioł oraz kierownik drużyny Dawid Gala. Nowością jest dołączenie do sztabu analityka, a w tej roli rozpoczął dziś pracę trener Łukasz Tarkowski, który będzie do stałej dyspozycji trenera Radosława Jacka. W najbliższych dniach poznamy również nazwisko trenera bramkarzy i tym samym sztab na najbliższy sezon zostanie zamknięty.