Skip to main content

To już ostatni mecz Jaskółek w tym roku. Unia Tarnów po serii czterech ligowych meczów bez porażki postara się o 3 punkty, które pozwoliłyby dość pozytywnie ocenić trudną rundę jesienną. Nasi piłkarze przebywają w Białej Podlaskiej od piątku, a mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 16.


Jaskółki praktycznie co kolejkę przesuwają się ostatnio w górę tabeli, tak też było po zakończeniu 16 serii spotkań. Nasza drużyna awansowała o jedno oczko i zajmuje obecnie 12 miejsce z dorobkiem 18 punktów. Najbliższy rywal, zespół Podlasie Biała Podlaska plasuje się nieco wyżej, bo na miejscu dziewiątym. Podlasie zdobyło dotychczas 21 punktów na które składa się 5 zwycięstw, 6 remisów i 5 porażek. Najskuteczniejszymi zawodnikami naszego rywala są Marcin Pigiel i Jakub Mazysz, którzy pięciokrotnie wpisywali się na listę strzelców. W zeszłym sezonie grając u siebie zremisowaliśmy z Podlasiem 1:1, natomiast wyprawa do Białej Podlaskiej zakończyła się porażką 0:3.

Chcemy dobrze zakończyć rundę. Mamy za sobą dobrą serie w rozgrywkach ligowych i zrobimy wszystko żeby ją podtrzymać. Rywal, z którym się mierzymy na pewno ma apetyt na to żeby wreszcie wygrać na nowym stadionie, ale wierze, że będziemy w stanie pokrzyżować im plany. Wiemy co może zaprezentować nasz przeciwnik, bo na przestrzeni całej rundy gra bardzo powtarzalnie. Przygotowaliśmy się jednak bardzo rzetelnie i wierze, że pomimo dużej jakości rywala będziemy potrafili zdobyć tutaj punkty – powiedział Radosław Jacek, trener ZKS Unia Tarnów

Początek spotkania w sobotę o godz. 16:00 na nowym stadionie Podlasia. Trzymajcie kciuki.