Skip to main content

Już jutro o godzinie 14:00 Unia Tarnów rozegra mecz w ramach 20 kolejki III ligi PZPN z drużyną Chełmianki Chełm. Nasz rywal  jest jednym z kandydatów do awansu w tegorocznych rozgrywkach i zajmuje aktualnie 3 miejsce w tabeli.


Chełmianka rozpoczęła rundę wiosenną od wyjazdowego zwycięstwa z Wólczanką Wółka Pełkińska i traci do lidera zaledwie 2 “oczka”. Drużyna z Lubelszczyzny uzbierała do tej pory 37 punktów wygrywając 11 spotkań, 4 remisując i tyle samo razy uznając wyższość rywala.  Dość pewnie czują się na swoim terenie gdzie zdobyli łącznie 19 punktów. W ostatnich godzinach oficjalny profil Chełmianki poinformował publicznie o dramatycznej sytuacji finansowej w jakiej aktualnie znajduje się klub, a kibice biało-zielonych rozpoczęli zbiórkę na organizację wyjazdu drużyny na kolejny mecz w Rzeszowie. Jak to wpłynie na zawodników w sobotnim meczu, trudno na ten moment przewidzieć.

Nasz zespół także zwyciężył w meczu inaugurującym wiosenne zmagania ligowe. Pewne zwycięstwo 2:0 z jednym z faworytów ligowych; Podhalem Nowy Targ na pewno podniosło morale Jaskółek. Nie dziwi zatem fakt, że zawodnicy wybierają się w podróż do Chełma z ambitnym planem i w dobrych humorach.

Po dobrej inauguracji widać w zespole dobra atmosferę i pewność siebie, która niewątpliwie jest kluczowym elementem. Jedziemy do Chełma optymistycznie nastawieni i gotowi do pokazania swoich umiejętności. Nie mamy przed meczem większych problemów, dlatego bezpośrednie przygotowania do spotkania były na optymalnym poziomie – powiedział trener Radosław Jacek.

Kibiców biało niebieskich na pewno ucieszy fakt, że po raz pierwszy od października w kadrze meczowej znalazł się Viktor Putin. Jeżeli zawodnik powróci do dyspozycji sprzed kontuzji, to siła uderzeniowa Jaskółek na pewno znacząco wzrośnie.

Planowana jest transmisja ze spotkania w systemie PPV. Link to relacji live znajdziecie pod tym linkiem.