Skip to main content

Pierwsza drużyna Jaskółek rozpoczęła dziś przygotowania do rundy wiosennej 3 ligi sezonu 2021/2022. Na pierwszych zajęciach, które odbyły się w zaprzyjaźnionej siłowni Xtreme Błonie, stawiło się 24 zawodników.


Wśród biorących udział w pierwszym treningu, zabrakło Adriana Kajpusta, który zmaga się aktualnie z infekcją, oraz wciąż jeszcze rehabilitującego się Viktora Putina. Obaj zawodnicy zgodnie z planem w tym tygodniu dołącza do treningów z naszym zespołem.

Do kadry pierwszej drużyny został dołączony kolejny młodzieżowiec i jest to  Oliwier Soprych z rocznika 2005, który przepracuje okres przygotowawczy z pierwszą drużyną. Oliwier jest na codzień uczniem Zespołu Szkół  Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów,  potwierdzamy zatem klubową politykę w tym zakresie.

Cieszę się, że zawodnicy wrócili w dobrej kondycji i sumiennie przepracowali indywidualnie okres martwy. Kilku zawodników dochodzi do siebie po urazach odniesionych pod koniec ubiegłego roku, ale myślę , że powoli będą wprowadzani do treningu z resztą drużyny. Zawodnicy po dzisiejszym treningu i omówieniu okresu przygotowawczego zaczynają, właściwą pracę, aby jak najlepiej przygotować się do niewątpliwie ciężkiej rundy wiosennej. Rozglądamy się również za zawodnikami, którzy podniosą poziom drużyny i pomogą nam w realizacji nakreślonych celów. – powiedział trener pierwszej drużyny Radosław Jacek.

Pierwszy tydzień będzie mikrocyklem wprowadzającym, a codzienne zajęcia zakończy sobotnia gra sparingowa z rezerwami naszego klubu rozpoczynającego również w tym tygodniu przygotowania do występów w tarnowskiej lidze okręgowej.