Skip to main content

Akademia Piłkarska ZKS Unia Tarnów otrzymała Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej na kolejne dwa lata. Jest to potwierdzeniem najwyższych standardów pracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w naszym klubie. 


Przypomnijmy, że pierwszy, aktualnie obowiązujący złoty certyfikat został przyznany Unii Tranów w 2019 roku i jest ważny do 31 grudnia 2021. W sierpniu tego roku klub rozpoczął procedurę uzyskania certyfikatu w cyklu III czyli na lata 2022-2023. W związku z tym ostatnie kilka miesięcy to czas, gdy Polski Związek Piłki Nożnej kontrolował wszystkie aspekty działalności naszej akademii. Weryfikacji podlegał Autorski Program Szkolenia ZKS Unia Tarnów, zakres finansowy, organizacyjny, oraz przede wszystkim aspekt pracy z dziećmi wielokrotnie monitorowany bezpośrednio na boisku przez szkoleniowców PZPN.

Warto zaznaczyć, że na lata 2022/2023 Złoty Certyfikat PZPN został przyznany:

– 37 akademiom piłkarskim w Polsce
– 9 akademiom piłkarskim w Małopolsce
– 1 akademii piłkarskiej w Tarnowie

– Nawet nie będziemy próbowali ukryć wielkiej dumy jaka rozpiera aktualnie załogę  naszej akademii. W całej Polsce funkcjonuje ponad 8000 podmiotów zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży. W pierwszym etapie w 2019 roku certyfikaty otrzymało blisko 700 z nich. Z uwagi na bardzo rygorystyczne kryteria w przyszłym roku w programie pozostanie już tylko nieco ponad 200 szkółek, a Unia Tarnów jest jedną z 37 które otrzymały najwyższy złoty certyfikat. To jest prawdziwa weryfikacja ciężkiej pracy jaka jest tutaj wykonywana od blisko 4 lat – powiedział dyrektor akademii Tomasz Matyjewicz.

W Tarnowie złoty certyfikat otrzymała tylko Akademia Piłkarska ZKS Unia Tarnów. Srebrnych gwiazdek nie przyznano, natomiast brązowe certyfikaty otrzymały dwie inne szkółki piłkarskie; Tarnovia oraz blisko współpracująca z naszym klubem Westovia Tarnów.

– Gratuluję innym tarnowskim szkółkom, a przede wszystkim Westovii, która wykonuje naprawdę dobrą pracę z dzieciakami. W nadchodzącym roku czeka nas kilka zmian w regulaminie programu certyfikacji PZPN, dlatego też w Unii Tarnów będziemy trochę inaczej niż do tej pory realizować pracę w ramach Złotej Gwiazdki PZPN. Skupimy się na mniejszych liczebnie grupach, gdzie będziemy mogli skupić się jeszcze bardziej nad indywidualnym rozwojem, ale od zawodników będziemy wymagać dobrej frekwencji. Dlatego młodym piłkarzom, którzy z jakiegoś powodu nie będą mogli uczestniczyć w programie realizowanym w naszej akademii, zaproponujemy treningi u sprawdzonych partnerów i Westovia na pewno będzie jednym z nich – dodał Matyjewicz

Zapisy do Akademii Piłkarskiej ZKS Unia Tarnów możliwe są u trenerów koordynatorów poszczególnych kategorii wiekowych. Więcej szczegółów znajduje się pod linkiem https://zksuniatarnow.pl/dolacz-do-nas/