Skip to main content

Victor Putin,  motor napędowy Jaskółek, podpisał umowę na sezon 2022/2023 z naszym klubem. Będzie to już 3 z kolei sezon tego zawodnika w barwach Unii Tarnów.


Viktor Putin to oczywiście był jeden z priorytetów jeżeli chodzi o budowanie składu na kolejny sezon. Rozmowy w zasadzie były krótkie i Viktor bardzo szybko potwierdził nam chęć pozostania w Tarnowie, ale formalności związane z tym kontraktem wymagały nieco więcej czasu. Cieszę się tym bardziej, iż w okresie przygotowawczym dużo przyglądałem się pracy zawodników i mogę powiedzieć, że Viktor wyróżniał się swoim zaangażowaniem. Myślę, że nie przesadzę stwierdzeniem, iż jeżeli tylko ominą go kontuzje, to będzie najlepszym zawodnikiem całej 3 ligi. Cieszę się, że mamy w naszym składzie takiego zawodnika. – powiedział po podpisaniu kontraktu Prezes Zarządu ZKS Unia Tarnów, Artur Szklarz.

Viktor Putin jest 27 letnim zawodnikiem, pochodzącym z Ukrainy. Swą przygodę z futbolem zaczynał w renomowanej akademii Dynama Kijów, w której spędził łącznie 6,5 roku. Do Polski trafił w wieku 20 lat gdzie miał okazję zasilać szeregi m.in. Energii Kozienice i Broni Radom i Wisły Sandomierz. Po bardzo dobrym sezonie w III lidze i genialnym występie w pucharze polski przeciwko ekstraklasowej Koronie Kielce w którym zaliczył dwie bramki i asystę, trafił do II ligowego wówczas GKS Bełchatów. Z Putinem w składzie GKS wywalczył awans do I ligi, a Viktor rozegrał 21 spotkań na zapleczu ekstraklasy. Następnie trafił do Unii Tarnów, gdzie był jednym z głównych architektów awansu do III ligi.

Cieszę się ze mam przyjemność reprezentować kolejny rok barwy Unii Tarnów. Wierze, że ten sezon będzie zaliczony do udanych – dodał po parafowaniu umowy Viktor Putin