Skip to main content

Już za 3 dni piłkarze tarnowskiej Unii rozpoczną zmagania 3-ligi PZPN sezonu 2022/2023. Przy okazji podpisania umowy z Viktorem Putinem, zapytaliśmy Prezesa Zarządu naszego klubu Pana Artura Szklarza, o to jak będzie wyglądała nasza drużyna i jakie stawione są przed nią cele w nadchodzących rozgrywkach.


Sześć wzmocnień i większość zawodników stanowiących o sile Unii Tarnów z poprzedniego sezonu zostaje w klubie. Jak ocenia Pan skład „Jaskółek” na kilka dni przed pierwszym meczem?

Przed aktualnie jeszcze trwającym oknem transferowym mieliśmy dwa podstawowe założenia. Przedłużyć umowy z aktualnymi zawodnikami, którzy sprawdzili się w rozgrywkach zeszłego sezonu i pozyskać zawodników, którzy mogliby podnieść poziom rywalizacji w zespole. Jak już wiemy nie wszystkie plany udało się zrealizować, gdyż straciliśmy dwóch podstawowych zawodników, którzy trafili do silniejszych lig. Oczywiście żałujemy, że Jacaka i Matyjewicza nie będzie z nami, ale obserwując jaki postęp zrobili Ci zawodnicy w naszej drużynie, należało się spodziewać takiego rozwoju sytuacji. Wracając więc bezpośrednio do zadanego pytania oceniam, że skład został przygotowany optymalnie biorąc pod uwagę wszystkie czynniki jakie były obecne przy jego konstruowaniu.

Jak zatem ocenić ten okres transferowy pod kątem siły naszej drużyny?

Trzeba przede wszystkim pamiętać, że poza wspomnianą dwójką udało się zatrzymać wszystkich pozostałych kluczowych zawodników naszej drużyny. Ci zawodnicy mają za sobą kolejny, bardzo dobry okres przygotowawczy pod okiem naszego zdolnego sztabu szkoleniowego, możemy więc przypuszczać, że zawodnicy rozwinęli się jeszcze bardziej względem zeszłego sezonu. Już samo to jest sporym wzmocnieniem “Jaskółek”. Jeżeli dodamy do tego te 6 transferów, to jestem pewny, że sumarycznie będziemy drużyną mocniejszą niż w zeszłym sezonie.

Jakie więc cele stawiane są przed tym zespołem na najbliższy sezon?

Wiadomo, że czeka nas specyficzny sezon, gdzie faworyt jest tylko jeden, a wszelkie inne rozstrzygnięcia w zakresie awansu do 2 ligi należałoby rozpatrywać w kategoriach sensacji. Na pewno chcielibyśmy poprawić miejsce z zeszłego sezonu i jestem przekonany, że tą drużynę na to stać. Chcemy też tworzyć widowiska przyjemne dla oka naszych kibiców, zdobywać jeszcze więcej bramek i w każdym meczu starać się być zespołem mającym swój pomysł na grę. Natomiast najważniejsze, aby nadal budować podwaliny pod przyszłe sukcesy i przy tym wszystkim kontynuować proces płynnego wprowadzania do pierwszej drużyny młodych zawodników z naszej akademii oraz klubowego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego. Widzimy, że to musi być nasza droga, a zeszłosezonowe doświadczenie pokazuje że zaufanie oddane tym zawodnikom może procentować dobra grą, wzmocnieniem zespołu i korzystnym dla klubu transferem. Takie efekty są jak najbardziej pożądane.

Czy możemy spodziewać się dodatkowych transferów do drużyny Unii Tarnów przed końcem obecnego okna transferowego, czy jednak skład jest już zamknięty?

Będziemy obserwować rynek i reagować gdyby pojawił się młody zawodnik, który pasowałby do naszego systemu gry i widzielibyśmy w nim przyszłość wykraczającą poza daty aktualnego sezonu. Uważam, że nie potrzebujemy już wzmacniać drużyny na ten sezon, ale będziemy nadal aktywni spoglądając już na te kolejne.

Dziękuję za krótką rozmowę i życzymy realizacji zakładanych planów.

Dziękuję również i zachęcam wszystkich sympatyków do trzymania kciuków za naszych zawodników.