Skip to main content

Viktor Putin przedłużył dziś swoją umowę z Unią Tarnów. 26-letni ofensywny pomocnik związał się z naszym klubem nowym, rocznym kontraktem.

– Viktor Putin był na pewno w 100% trafionym wzmocnieniem naszego zespołu w przerwie zimowej. Swoimi umiejętnościami oraz zaangażowaniem bardzo mocno przyczynił się do awansu Unii Tarnów do 3 ligi, dlatego też nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości w zakresie propozycji przedłużenia kontaktu. Liczymy na to, że Viktor po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym, będzie jednym z najlepszych zawodników 3 ligi, bo na pewno ma ku temu odpowiedni potencjał. – powiedział Prezes Zarządu Artur Szklarz.

Viktor Putin swą przygodę z futbolem zaczynał w renomowanej akademii Dynama Kijów, w której spędził łącznie 6,5 roku. Do Polski trafił w wieku 20 lat gdzie miał okazję zasilać szeregi m.in. Energii Kozienice i Broni Radom i Wisły Sandomierz. Po bardzo dobrym sezonie w III lidze i genialnym występie w pucharze polski przeciwko ekstraklasowej Koronie Kielce w którym zaliczył dwie bramki i asystę, trafił do II ligowego wówczas GKS Bełchatów. Z Putinem w składzie GKS wywalczył awans do I ligi, a Viktor rozegrał 21 spotkań na zapleczu ekstraklasy. Następnie trafił do Unii Tarnów, gdzie był jednym z głównych architektów awansu do III ligi.

– Cieszę się, że klub jest zadowolony z mojej postawy i w związku z tym dostałem propozycję przedłużenia umowy. Ze swojej strony postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy, by plany Unii Tarnów oraz nadzieje kibiców miały szanse się zrealizować – powiedział po podpisaniu nowej umowy Viktor Putin.