Skip to main content

Przy okazji podpisania nowego kontraktu z Viktorem Putinem, przeprowadziliśmy krótki interview z Prezesem Zarządu Unii Tarnów, Arturem Szklarzem.

Panie Prezesie, jak wyglądają aktualnie przygotowania w klubie do rozgrywek w 3 lidze?

Drużyna rozpoczęła treningi w poniedziałek, a więc po zaledwie 12 dniowej przerwie. Nowy szkoleniowiec Paweł Nowak miał do dyspozycji w tym dniu 18 zawodników, kolejni dołączali do drużyny w następnych dniach. W sobotę zagramy pierwszy sparing, podczas którego trener będzie miał okazje bliżej przyjrzeć się zawodnikom.

Czy planowane są wzmocnienia drużyny?

Tak. Prowadzone są rozmowy z kilkoma ciekawymi zawodnikami z doświadczeniem w 1 i 2 lidze, gdyż chcemy ściągnąć 2-3 takich graczy, którzy poza wysokimi umiejętnościami będą też chętnie dzielić się wiedzą z naszą zdolną młodzieżą. Realizujemy tym samym szeroką filozofie klubu w której swoje ważne miejsce mają też zawodnicy z naszej akademii. Kilku zostało dołączonych do pierwszego zespołu jeszcze w zeszłym sezonie, chcemy więc stworzyć środowisko w którym będą mieli się od kogo uczyć. Wierzymy, że przy zawodnikach z historią gry w wyższych ligach, nasza tarnowska młodzież złapie niezbędne doświadczenie, a jednocześnie wyniki zespołu będą zadawalające. Mówiąc młodzież mam na myśli nie tylko juniorów, ale także zawodników, którzy dopiero co skończyli wiek młodzieżowca, a są nadal naszymi zawodnikami jak Orlik czy Ostrowski. Trzeba bowiem pamiętać, że docelowy plan na Unię Tarnów rozpisany wspólnie z naszym Głównym Partnerem; Grupą Azoty, to mocna drużyna oparta na wychowankach i młodzieży, a trzyletni plan awansu będzie realizowany właśnie w ten sposób. Łącznie w rundzie jesiennej Trener Paweł Nowak chce dysponować 22 zawodnikami i jestem przekonany, że będzie to bardzo ciekawy zespół.

Kogo zabraknie w nowym sezonie w porównaniu do drużyny, która wywalczyła awans?

Na pewno nie będzie z nami kapitana Łukasza Popieli, który postanowił zakończyć karierę. Nie będzie również Henrego Mabassy, który jako obywatel UK niestety od kolejnego sezonu liczony jest jako gracz spoza UE. Jak wiemy na boisku w 3 lidze zawodnik spoza UE może być tylko jeden, więc tutaj klub postawił na Viktora Putina. Nie będzie także Wojciecha Krauzego oraz Oskara Oszusta, którym skończyły się kontakty i dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Thiago Lopes testuje się na ten moment w wyższych ligach. Pozostali zawodnicy są w kręgu naszego zainteresowania, co ważne sami również wyrażają chęć reprezentowania Jaskółek w 3 lidze, więc prowadzone są rozmowy w sprawie nowych umów. Nie ukrywam, że niektóre rozmowy są trudne i wymagają czasu, ale posuwamy się powoli do przodu. W przypadku kilku zawodników czekamy również na decyzje Trenera co do ich ewentualnej roli w drużynie. Myślę, że wiele rozstrzygnięć czeka nas w tym i przyszłym tygodniu.