Skip to main content

W najbliższą sobotę 16 października drużyna Unii Tarnów zmierzy się w hicie kolejki z Wisłoką Dębica.

Po raz ostatni drużyny Unii Tarnów i Wisłoki Dębica spotkały się w ligowej rywalizacji 19 lat temu. Spotkanie rozegrano w Jaskółczym Gnieździe w 2002 roku i zakończyło się ono remisem 3:3.

Warto nadmienić, że historia spotkań obu drużyn sięga 1931 roku, kiedy to Wisłoka była pierwszym ligowym rywalem klubu TS Mościce. Mecz ten rozegrano 14 maja 1931 roku. Biało-Niebiescy zagrali wówczas pierwszy historyczny mecz ligowy w klasie C, która wówczas stanowiła czwarty szczebel ligowy. Spotkanie to zakończyło się remisem 3:3, a na listę strzelców wpisali się: podwójnie Stanisław Śliwa oraz Roman Ogarek.

Nasi rywale po dwunastu rozegranych kolejkach aktualnie zajmują 12. lokatę w ligowej tabeli z 15-stoma punktami na koncie. Wisłoka dotychczas zanotowała cztery wygrane, trzy remisy oraz pięć porażek, zdobywając 23 bramki przy 26 straconych. W ostatniej kolejce Dębiczanie przegrali przed własną publicznością z ŁKS-em Łagów 1:3

Drużyna Unii Tarnów ma za sobą także 12 spotkań ligowych i 17 punktów na koncie. Biało-Niebiescy aktualnie zajmują 7. pozycję w ligowej tabeli. Dotychczas piłkarze startujący pod egidą Grupy Azoty zanotowali cztery wygrane, pięć remisy i trzy porażki. W ubiegłą sobotę Biało-Niebiescy zwyciężyli w wyjazdowym spotkaniu z Wólczanką Wólka Pełkińska 3:0.

 

 

Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 15.

Wydarzenie ma charakter imprezy masowej.

Przedstawicieli mediów obowiązują akredytacje prasowe. Wnioski akredytacyjne do pobrania na naszej stronie https://zksuniatarnow.pl/media/ . Wnioski przesyłane na adres inny niż media@zksunia.tarnow.pl nie będą rozpatrywane. Wnioski przesyłać należy do 14 października do godziny 10:00. Wnioski przesyłane po tym terminie nie zostaną rozpatrzone.
Akredytacje odebrać będzie można od godziny 14:00 u pracowników ochrony przy wejściu na stadion od strony dworca PKP.

Do boju ZKS!