Skip to main content

Piłkarze Unii Tarnów przerwali passe trzech porażek notując wyjazdowe zwycięstwo z KS Wiązownica. Poza zwycięstwem i ważnymi punktami dopisanymi do ligowej tabeli, na pewno cieszy fakt sporej ilości  sytuacji podbramkowych stworzonych przez nas zespół, których bardzo brakowało w poprzednich spotkaniach.


Bardzo ważne zwycięstwo, które powinno dodać więcej pewności siebie. Dzisiaj mieliśmy zalążki lepszej kontroli nad meczem poprzez świadome pozycjonowanie się i operowanie piłka. Szkoda sytuacji, które powinniśmy w pierwszej połowie zamienić na bramki. Widać po zespole jeszcze brak swobody , ale to w naszej sytuacji będzie musiało chwilę potrwać. Może zbudować fakt , że na mecz o dużym ciężarze gatunkowym wychodzimy w pierwszej “11” trzema uczniami naszej szkoły z rocznika 2005. Bardzo liczę natomiast, na wiodących i doświadczonych zawodników, którzy po swoich problemach w okresie przygotowawczym będą wchodzić na swoje optymalne obroty i swoją dyspozycją obudują i pomogą naszej młodej drużynie. Gratulacje dla zespołu, bo wykonują fantastyczną pracę, a wiem jak bardzo chcą, aby Unia osiągała lepsze wyniki ,a jej pozycja w tabeli była wyższa i adekwatna do oczekiwań kibiców jak również naszych sportowych ambicji – powiedział Radosław Jacek,  trener ZKS Unia Tarnów

KS Wiązownica – ZKS Unia Tarnów 1 : 2 (0:0)
0-1 Kacper Rojkowicz (55′)
1-1 Michał Musik (76′)
1-2 Patryk Kapuściński (82′-samobójcza)
ZKS Unia Tarnów:  Zając – Rachwał, Kajpust, Sierczyński – Dubas (46′ Adamski), Orlik (80′ Wardzała), Rojkowicz, Mida (77′ Palonek) – Biały, Sojda, Putin (88′ Ciuruś).
KS Wiązownica: Matoga – Janiczak, Kapuściński, Sitek, Kordas (62′ Kiełbasa), Gierczak (62′ H. Kasia), Rop, Surmiak, A. Kasia (62′ Wydra), Michalik, Zieliński (72′ Musik)
Sędziował: Michał Wasil (Lublin)
Żółte kartki: Sitek, Surmiak – Orlik, Rojkowicz.
Czerwone kartki: Sitek (52, druga żółta), Surmiak (90, druga żołta).