Skip to main content

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż kolejny młody i perspektywiczny zawodnik, który na co dzień doskonali swoje umiejętności w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów trafił do drużyny seniorów.

Mowa o bramkarzu – Jakubie Lipce z rocznika 2005, który do Akademii trafił z Okocimskiego Brzesko w lipcu 2020 roku. Po bardzo dobrych rezultatach osiągniętych w testach został uczniem I klasy LO SMS ZKS Unia Tarnów.

“Powołanie do drużyny seniorów na pewno jest dla mnie szansą którą dostałem od Trenerów, na to aby cały czas podnosić swoje umiejętności i cały czas się rozwijać. Chcę z każdym treningiem stawać  się lepszym i dążyć do celu. Przez najbliższy sezon postawiłem sobie kilka celów i bez względu na różne okoliczności chce je zrealizować. Zawsze w każdym treningu i meczu nie zależnie czy w juniorach czy w seniorach chce  dawać z siebie 100%. Pragnę jak najlepiej wykorzystać swoją  szansę i w każdym spotkaniu, w którym zagram pomagać drużynie” – zdradził w rozmowie z naszym portalem Jakub Lipka.

Umiejętności i spory potencjał zawodnika docenia także trener bramkarzy Kamil Bochman.

“Kuba dał bardzo pozytywny sygnał swoimi występami w Akademii, aby znaleźć się w kadrze pierwszego zespołu i jestem przekonany, że będzie zdobywał cenne doświadczenie od Mateusza oraz Kamila. Dołączenie Kuby to także sygnał dla pozostałych młodych bramkarzy Akademii, że ich ciężka praca może przynieść efekty” – podkreślił K.Bochman.

Trener Radosław Jacek dodaje także, iż niezwykle istotnym elementem długofalowego rozwoju Akademii jest ścisła współpraca z drużyną seniorów i dostrzeganie potencjału młodych zawodników, a co zatem idzie powołania do kadry seniorów. To ważne kwestie w długiej perspektywie rozwoju.

“Kuba to perspektywiczny bramkarz, który swoją postawą przez dłuższy czas dawał sygnały, aby mocniej spojrzeć w kierunku pierwszej drużyny. Kuba będzie walczył o swoją pozycję w składzie, a jego przykład, pokaże zawodnikom Akademii, że przy odpowiedniej jakości pracy każdy z naszych młodych piłkarzy może przebyć podobną drogę, czego im oczywiście życzę” – dodaje trener Radosław Jacek.

16-letni Kuba dołącza tym samym do grona trójki 17-letnich juniorów; Bartosza Bisia, Wiktora Matyjewicza i Gabriela Kierońskiego, którzy z pierwszą drużyną trenują już od 2 sezonów.