Skip to main content

Sportowa rywalizacja, licytacje charytatywne, występy artystyczne i wiele innych atrakcji – za nami II Memoriał Krystiana Popieli zorganizowany przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego Unii Tarnów oraz Fundację Dzielmy się Uśmiechem.

Sportowa rywalizacja rozpoczęła się już w godzinach porannych. W turnieju piłkarskim  zmierzyli się młodzi piłkarze z rocznika 2008, którzy na co dzień trenują w akademiach czołowych klubów piłkarskich w Polsce. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach. W grupie A zmierzyli się zawodnicy SMS Rzeszów, Legii Warszawy, Lecha Poznań i Zagłębia Lubin. Natomiast  w grupie B rywalizowały Escola Varsovia, Unia Tarnów, Wisła Kraków i Śląsk Wrocław. Poziom turnieju był niezwykle wysoki, a pojedynki wzbudzały wiele emocji. Widowiskowa gra drużyn startujących w rywalizacji mogła spodobać się nawet najbardziej wymagającej widowni.

Udział w finale przypadł  ekipom ekstraklasowych klubów:  Śląska Wrocław oraz Legii Warszawa. Regulaminowy czas gry nie wyłonił jednak zwycięzcy i o wygranej zadecydowały rzuty karne. Tutaj swoją szansę lepiej wykorzystali piłkarze Śląska Wrocław i to oni zwyciężyli w  II Memoriale im. Krystiana Popieli. Tytuł króla strzelców turnieju trafił do Krystiana Rostka (Śląsk Wrocław), najlepszym zawodnikiem został Pascala Mozie, zaś  najlepszym bramkarzem turnieju okrzyknięto – Marcela Grzejdę (obaj Legia). W rywalizacji  udział brała także drużyna Jaskółek, która zajęła 8. miejsce w klasyfikacji końcowej, jednak jak podkreśla trener Sebastian Greń: “Traktujemy ten występ jako cenne doświadczenie i świetną zabawę, tym bardziej, że wydarzeniu przyświeca tak znakomita idea” – zakończył szkoleniowiec rocznika 2008 w Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów.

Sportowowym zmaganiom towarzyszyły energetyczne  występy cheerleaderek ze Studia Tańca Honorata. Ponadto z ogromnie ciepłym przywitaniem przez tarnowską publiczność spotkał się koncert  Michała “KOLO” Kisielewskiego, który jest pomysłodawcą, autorem tekstów oraz motorem napędowym projektu KOLOROFONIA.

Na scenie pojawiło się wielu znakomitych gości, którzy swoją obecnością uświetnili wydarzenie, a wśród nich m.in Janusz Kołodziej, bracia Żewłakow, Dominik Furman, Maciej Bykowski czy Jacek Bednarz.  Kuliminacyjnym momentem Memoriału był mecz piłki nożnej seniorów, w którym zmierzyła się rodzina i przyjaciele tragicznie zmarłego Krystiana – Krystek Team, z gwiazdami polskiego sportu, m.in. Marcinem Żewłakowem, Michałem Żewłakowem i Dominikiem Furmanem. Spotkanie to zakończyło się rezultatem 8:7 dla drużyny Krystek Team. Mecz sędziował Michał Listkiewicz.

Po turniejowych zmaganiach przyszedł czas na Bal Charytatywny podczas którego licytowano pamiątki i koszulki m.in. Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Piątka, Arkadiusza Milika, Christo Stoiczkowa, Panagiotisa Retsosa, kombinezon Janusza Kołodzieja czy rakietę Wojciecha Fibaka. W ten sposób udało się zasilić konto Fundacji  Dzielmy się uśmiechem im. Krystiana Popieli o kwotę ponad 300 tys. złotych!

Krystian Popiela był wartościowym i dobrze zapowiadającym się zawodnikiem, który w swojej krótkiej karierze piłkarskiej reprezentował barwy  polskich, greckich  i włoskich klubów, takich jak Olympiakos Pireus, Polonia Warszawa oraz Cagliari. Swoje umiejętności rozwijał w szkółce Barcelony – Escola Varsovia. Jego ostatnim klubem była rzeszowska Stal. Prywatnie zawsze uśmiechnięty, serdeczny i życzliwy. Zginął tragicznie, w wypadku samochodowym, 9 września 2018 roku na autostradzie A4, na odcinku drogi pomiędzy Tarnowem a Dębicą.

Dzięki pracy i zaangażowaniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Fundacji Dzielmy się Uśmiechem  udało się stworzyć niezwykłe wydarzenie jakim był II Memoriał Krystiana Popieli, który właśnie przeszedł do historii!