Skip to main content

Żaki reprezentujące Akademię Piłkarską Unii Tarnów zagrały w finałach turnieju ,,Z piłką nożną przez powiat tarnowski” oraz rozegrały  mecz z Hutnikiem Kraków.

Chłopcy z roczników 2013 i 2014, w całym cyklu turniejów ,,Z piłką nożną przez powiat tarnowski” zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, biorąc udział łącznie w 3 weekendach gier. W ubiegłą sobotę, do Tarnowa przyjechała natomiast drużyna Hutnika Kraków. W 2-godzinnym meczu, rozegranym na obiektach Akademii Unii Tarnów, na 4 boiskach zagrało jednocześnie 50 dzieci. W każdym z meczów padło wiele pięknych bramek, które dały młodym jaskółkom sporo radości.
,,Gry kontrolne w takiej formie to idealne rozwiązanie przy tak dużym zainteresowaniu udziałem w zajęciach w Naszej Akademii, ponieważ blisko 25 dzieci ma możliwość grać praktycznie bez przerwy, a to poza samymi golami, jest dla nich najważniejsze. Dzieci mają bardzo dużo kontaktów z piłką i możliwości pojedynków 1×1, a to kluczowe elementy, na których nam zależy. Hutnik Kraków był bardzo wartościowym rywalem, więc umówieni jesteśmy już na kolejne mecze. Turniej finałowy ,,Z piłką nożną przez powiat tarnowski” to fajne podsumowanie wcześniejszych gier, w których braliśmy udział. Świetna organizacja rozgrywek i ich cała otoczka sprawiły, że było to dla dzieciaków bardzo atrakcyjne wydarzenie. Na pewno skorzystamy z kolejnych zaproszeń na tego typu inicjatywy” – podsumował trener Sebastian Greń.
Unia Tarnów U-9: Klaudiusz Rzepka, Dawid Graniczkowski, Kacper Izak, Eryk Nowak, Kamil Kloc, Krystian Ostręga, Iwo Dochniak, Oliwer Gibała, Oliwier Sułkowski, Jan Czosnyka, Jan Fleszar, Wiktor Szczepanek, Leon Tylko, Błażej Niemiec, Karol Blacha, Michał Owsianka, Nikodem Buras, Maciej Molenda, Michał Burkat, Dawid Mucha, Bartosz Pytel, Julian Wójcik.