Skip to main content

Aż cztery turnieje rozegrali adepci Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów z rocznika 2011 w ciągu ostatniego tygodnia.  Świetny występ w Niecieczy, dwa turnieje finałowe i turniej OZPN Tarnów.

Bardzo intensywny tydzień za zawodnikami z kategorii Orlik, w którym rozegrali oni blisko 20 meczów, z których zdecydowana większość po bardzo dobrej grze i wysokim zaangażowaniu zakończyły się wygranymi jaskółek. Po piątkowej wygranej w bardzo dobrym stylu, w turnieju eliminacyjnym MZPN, który odbył się w Niecieczy przyszedł czas na rozgrywki finałowe turnieju ,,Z piłką nożną przez powiat tarnowski”. Był to czwarty weekend, w którym drużyna orlików miała okazję rywalizować z zespołami z regionu. Jaskółki ponownie zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, prezentując odważną i widowiskową grę, jak miało to miejsce w rozgrywkach eliminacyjnych.

 

Wtorkowy finał turnieju organizowanego przez Małopolski Związek Piłki Nożnej, przebiegł pod znakiem ogromnych opadów deszczu, jednak te nie przestraszyły chłopców i z każdym z zespołów, które wywalczyły awans do finałowej szóstki, rozegrali bardzo wyrównane spotkania.
Ubiegła sobota to turniej w Zakliczynie, organizowany przez OZPN Tarnów, który także przebiegł pod znakiem bardzo dobrego występu biało-niebieskich.

 ,,Duża liczba rozgrywek, w których bierzemy udział, ma na celu stworzenie możliwości każdemu zawodnikowi szansy na rywalizację z innymi zespołami. Mam do dyspozycji 20 kilku zawodników, więc każdy kolejny turniej, daje szansę kolejnym z nich. Cieszy ofensywna gra zespołu i chęć wygranej w każdym spotkaniu. Dla nas najważniejsze są jednak minuty spędzone na boisku, a te przekładają się na ilość indywidualnych działań, na które kładziemy największy nacisk. Dzieci miały możliwość występować na wielu pozycjach, co tylko zwiększa ich zasób umiejętności, który zaprocentuje w przyszłości”- podsumował trener Sebastian Greń.
We wszystkich rozgrywkach zgromadzeni kibice mogli zobaczyć ponad 70 bramek w wykonaniu Jaskółek, co podkreśla ofensywne nastawienie, jakie powinno dominować na tym etapie piłkarskiego rozwoju.