Skip to main content

Już jutro pierwsza drużyna Unii Tarnów rozegra swój pierwszy mecz o punkty w roku 2022. Rywalem Jaskółek będzie Podhale Nowy Targ, a mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Tarnowie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.


Nasz najbliższy rywal zajmuje po osiemnastu kolejkach trzecie miejsce, tracąc zaledwie dwa punkty do lidera, Cracovii II. W związku z tym Podhalanie nie ukrywają swoich ambicji związanych z awansem do II ligi już w tym sezonie. Na pewno wzmocnienia jakie dokonano w zimowym okienku transferowym pozwalają przypuszczać, że ta drużyna może włączyć się w walkę o awans. Podhale ma w dorobku 34 punkty, ale zdecydowaną większość z nich zdobyło na swoim (sztucznym) boisku.

Jaskółki do meczu na pewno nie przystępują w roli faworyta. Drużyna zajmuje aktualnie 9 miejsce w tabeli i strata do lidera jest na tyle duża, że walka o awans w tym sezonie nie jest tak oczywista jak w przypadku naszych rywali. W związku z tym transferowy okres zimowy w odróżnieniu do „górali” był spokojniejszy i dokonane zostały punktowe wzmocnienia z zamysłem długofalowym.

„Cel jest niezmienny od początku sezonu. TOP10 w pierwszym roku po powrocie do 3 ligi wydaje się realnym założeniem. Szkoda traconych punktów w końcówkach niektórych pojedynków rundy jesiennej, bo dystans do pierwszego miejsca mógł być znacznie mniejszy. Sztab szkoleniowy i drużyna bardzo dobrze przepracowała okres przygotowawczy, atmosfera w drużynie jest dobra, dlatego mocno wierzę, że będziemy jeszcze mocniejsi niż na jesień. W drużynie jest kilka nowych twarzy, w tym nowi młodzieżowcy przesunięci z akademii. Łącznie 26 zawodników zapewnia odpowiedni poziom zaangażowania i rywalizacji na każdym treningu. Wierzę, że ta drużyna ma przed sobą dobry czas – powiedział Prezes Zarządu Artur Szklarz

Pierwszy w tym sezonie mecz Podhala i Unii, rozegrany w sierpniu ubiegłego roku w Nowym Targu, zakończył się remisem 2-2 (1-0).  Jak będzie tym razem przekonamy się już jutro w Jaskółczym Gnieździe.

Bilety online w cenie 15 złotych do nabycia po kliknięciu w link

W dniu meczu w kasie stadionu będą dostępne bilety w cenie 20 złotych, a także karnety na wszystkie pojedynki rundy wiosennej w cenie 70 złotych. Będzie to ostatni moment na nabycie karnetów w tym sezonie. Obowiązują akredytacje prasowe.