Skip to main content

W sobotę futsaliści Jaskółek pokonali Stal Mielec 7:2. Dzięki wygranej awansowali na podium I ligi futsalu!

Futsaliści Unii Tarnów pokonali Stal Mielec aż 7:2. Jaskółki pewnie kontrolowały całe spotkanie, choć mogły stracić bramkę jako pierwsze już w 2. minucie spotkania. Już minutę później Unia mogła trafić bramkę, ale Grzesiak nie wykorzystał rzutu wolnego z 6. metra. W 6. minucie goście wyszli trzech na jednego gracza Jaskółek, ale nie zdołali wykorzystać tej sytuacji, trafiając obok bramki. Bardzo szybko się to zemściło, bo już w następnej akcji Tarnowianie wyszli na prowadzenie po strzale Armatysa.

Mielczanie mieli okazję do szybkiego wyrównania, ale obroną strzału z 5. metra popisał się Wałach. W 9. minucie meczu podwyższył Konrad Podobiński. Najpierw “wsadził na karuzelę” zawodnika gości, a potem oddał strzał z ostrego kąta. Na tyle silny, że bramkarz Stali przyjął go na siebie, lecz piłka wturlała się do bramki. Chwilę później po strzale z dystansu Mroczki było już 3:0. W 15. minucie mógł paść pierwszy gol dla Stali, ale ponownie wybronił Wałach. 2 minuty później Przybył niepotrzebnie szukał uderzenia, bo mógł dograć do dwóch kolegów, wychodzących na czystą pozycję. Wydaje się, że nieco sfrustrował tą akcją ławkę rezerwowych. Tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy, Unia wyszła na prowadzenie 4:0, po indywidualnej akcji Wardzały.

Mielczanie od początku drugiej części spotkania grali w przewadze, wycofując bramkarza. Stwarzało to więcej okazji do kontry, ale bramki nie padały. Okazje ku temu mieli Przybył i Armatys, ale bramkarz gości spisywał się doskonale. Z drugiej strony Wałach również bronił wszystkie strzały. W 10. minucie spotkania Grzesiak ponownie w dobrym stylu zastawił się z obrońcą na plecach, ale piłka minęła bramkę. Minutę później w sytuacji dwa na dwa, Armatys nie zdołał skierować piłki do siatki, bo świetnie zachował się bramkarz gości. W 13. minucie meczu futsaliści Stali zdobyli swoją pierwszą bramkę po ładnie rozegranej akcji. Już w następnej akcji Grzesiak zdobył 5. bramkę dla Unii. Minutę później Mielczanie zdobyli drugiego gola, ale nie zdołali wystrzec się błędów, które pozwoliły Przybyłowi na zdobycie swojej bramki w tym meczu. Bramkę ustalającą wynik spotkania zdobył w 19. minucie Stańczyk.

Skład: Wałach – Podobiński, Grzesiak, Przybył, Mroczka oraz Strzelecki, Fryś, Wardzała, Armatys, Stańczyk, Pasek, Jodłowski

Bramki: Armatys, Podobiński, Mroczka, Wardzała, Grzesiak, Przybył, Stańczyk