Skip to main content

Zawodnicy pierwszej drużyny ZKS Unia Tarnów, wspieranej przez chemiczny koncern Grupa Azoty S.A, rozegrali mecz 19 kolejki 3 ligi PZPN. Tym razem podopieczni trenera Jacka po nieudanej inauguracji rundy rewanżowej, zrehabilitowali się przed własną publicznością, pokonując Orlęta 1:0.


Spotkanie od samego początku było wyrównane, a obie ekipy grały dość zachowawczo. Dlatego przełożyło się to na brak większych emocji w pierwszej części gry. Początkowo to Unia stworzyła sobie okazję do zdobycia bramki, jednak w odpowiedzi Orlęta też miały swoje szanse, aby zdobyć bramkę. Żadnej z ekip jednak ta sztuka nie udała się w pierwszych 45 minutach i obie drużyny schodziły na przerwę z bezbramkowym remisem.

ZKS Unia Tarnów / Główny Partner: Grupa Azoty 

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, a na pewno warunki atmosferyczne nie ułatwiły gry w piłkę nożną. Mniej więcej od 30 minuty spotkania nad Jaskółczym Gniazdem rozpętała się zamieć śnieżna. Dlatego zieloną murawę z każdą kolejną minutą pokrywał coraz mocniej padający śnieg. W tych ciężkich warunkach to zawodnicy w trykotach z logiem Grupa Azoty na koszulkach, potrafili stworzyć sobie sytuacje, w której to w polu karnym gości faulowany był Dawid Sojda, a sędzia wskazał na wapno. W konsekwencji do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Artur Biały i silnym uderzeniem przełamał ręce interweniującego bramkarza z Radzynia – wyprowadzając Jaskółki na prowadzenie w 73 minucie.

ZKS Unia Tarnów / Główny Partner: Grupa Azoty 

Zimowa aura spowodowała, że chyba nieco łatwiej było bronić rezultatu niż go gonić. Tym bardziej, że w 90 minucie bramkarz gości interweniował wykorzystując rękę poza polem karnym – za co sędzia wysłał go do szatni. Pomimo 90 minuty na meczowym zegarze,  jeszcze co najemnej 7 minut goście musieli radzić sobie w osłabieniu. Tyle właśnie doliczył arbiter do podstawowego czasu gry.  Mimo to Orlęta dość nieudolnie próbowały odrobić stratę jednej bramki, co finalnie się im nie udało. W konsekwencji to Jaskółki po raz drugi w tym sezonie wywalczyły trzy punkty w bezpośrednim starciu.

Gratuluję drużynie zasłużonego zwycięstwa. Widziałem w tym meczu ludzi, którzy są pewni siebie i realizują zadania. Od początku spotkania chcieliśmy przejąć kontrolę nad meczem i wzmocnić się mentalnie stawiając duże wymagania czołowej drużynie ligi. Pierwsza połowa była naprawdę dobra, graliśmy na dużej intensywności w odbiorze piłki. W budowaniu niskim dobrze przenosiliśmy grę do strefy między linią pomocy a obrony Orląt co pozwalało nam kontrolowanie przyspieszać grę do strefy finalizacji. Jedyny mankament to skuteczność, która mogła być zdecydowanie na wyższym poziomie. Druga połowa przy gorszych warunkach pogodowych , była już mocniej nieprzewidywalna , natomiast w moim odczuciu w dalszym ciągu mieliśmy kontrolę tworząc sobie sytuacje bramkowe z gry. W tej części spotkania musieliśmy wybronić kilka stałych fragmentów gry Orląt, które są ich mocnym atutem, ale robiliśmy to bardzo skutecznie i ofiarnie. Jestem bardzo zadowolony z zawodników, którzy weszli na “plac” w drugiej połowie. Ich dobre podejście w tej sytuacji dało drużynie nowy bodziec do walki o 3 punkty i tak też się stało. Rzadko wymieniam kogoś z osobna bo liczy się cały zespół, natomiast ważne dla nas jest przełamanie Artka, który z pokorą ciężko pracował w okresie przygotowawczym, żeby w tej rundzie być ważnym ogniwem zespołu i tym samym podnieść rywalizację w linii ataku z korzyścią dla całej drużyny. – powiedział trener Radosław Jacek.

ZKS Unia Tarnów – Orlęta Radzyń Podlaski 1:0 (0:0)

Skład ZKS Unia Tarnów: Zając – Biś – Węgrzyn – Biały (75′ Bajorek) – Orlik P. – Adamski – Kajpust – Orlik K. (86′ Wardzała) – Mida (86′ Putin) – Kron ( 60′ Sojda) – Łazarz

Skład Orlęta Radzyń Podlaski: Kołotyło – Duchnowski, Kamiński, Żukowski, Szymala, Korolczuk, Kobiałka, Rycaj, Szczygieł, Zmorzyński, Maj.

Żółte kartki: Kron, Węgrzyn, Sojda – Korolczuk, Maj, Kamiński, Żukowski, Chaliadka.
Czerwona kartka: Kacper Kołotyło (Orlęta, 90+3 min, w konsekwencji za zagranie ręką poza polem karnym).
Sędziował: Jakub Pych (Dębica).


Głównym Partnerem drużyny ZKS Unia Tarnów jest Grupa Azoty S.A.  Niewątpliwie największy koncern chemiczny w Polsce, z siedzibą w Mościcach.