Skip to main content

Fantastyczne widowisko, fantastyczny wynik, fantastyczna publiczność. Unia Tarnów nie pozostawia najmniejszych złudzeń w najważniejszej potyczce tego sezonu i wygrywając wysoko z mistrzem grupy zachodniej zapewnia sobie awans do 3 ligi. Pierwszy poziom piłki centralnej wraca więc do Tarnowa po trzyletniej przerwie.

Wiara w końcowy sukces Jaskółek spowodowała, że na trybunach stadionu miejskiego zasiadło blisko 2000 osób. Zawodnicy biało niebieskich dostosowali się do pokładanych w nich nadziei i po fantastycznym meczu zapewnili Unii Tarnów powrót do III ligi. Ligi która w sezonie 2021/2022 będzie w pełni centralnym poziomem rozgrywek prowadzonym bezpośrednio  przez Polski Związek Piłki Nożnej. Bramki Białego, Popieli i Lopesa, które poprzedziły eksplozje radości na Z3, uwieńczyły zatem skutecznie pierwszy etap drogi do odbudowy tarnowskiej „kopanej”. Fantastyczne widowisko na płycie boiska i na trybunach , bezsprzecznie świadczy o tym, że piłka nożna w Tarnowie jest aktualnie sportem nr 1.

ZKS Unia Tarnów – Wiślanie Jaśkowice 4:0 (2:0)
1:0 Artur Biały 30’
2:0 Łukasz Popiela 34’
3:0 Artur Biały 72’
4:0 Thiago Sarmento Lopes 87’

Skład: Lisak – Mabassa, Kokoszka, Malisz – Nytko, Ostrowski (Wardzała 60’), Orlik, Tyrka (Węgrzyn 55’) – Biały (Nowak 85’), Popiela (Lopes 75’), Putin (Adamski 75’)

Widzów około 2000