Skip to main content

Już w najbliższą niedzielę Jaskółki rozpoczną zmagania w 1 Polskiej Lidze Futsalu.

Nadmieńmy, że to drugi sezon z rzędu spędzony w pierwszoligowych rozgrywkach. Za Biało-Niebieskimi intensywne tygodnie przygotowań do startu ligi. Tarnowianie pracowali nad osiągnięciem optymalnej formy trenując indywidualnie oraz drużynowo skupiając się nad różnych aspektach gry i budowania wytrzymałości fizycznej. Skład Jaskółek uległ jedynie kosmetycznym zmianom – trzon drużyny w dalszym ciągu stanowią zawodnicy, którzy reprezentowali barwy klubu z Mościc w ubiegłym sezonie.

„Liczę na to, że będziemy jeszcze mocniejsi niż w zeszłym sezonie. Utrzymaliśmy zeszłoroczny skład, który jest już zgrany ze sobą i posiada cenne doświadczenie pierwszoligowe. Drużyna została wzmocniona trzema nowymi zawodnikami – Robert Ślęczka, Filip Świderski, Mateusz Waryłkiewicz. Nowi zawodnicy w drużynie są po to, aby podnieść jakość zespołu oraz byśmy mogli wspólnie zrobić postęp. To wszystko się powinno zaowocować i przełożyć się na rozwój klubu” – mówi w rozmowie z naszym portalem kierownik drużyny Mariusz Babiarz.

 

Drużynę Unii Tarnów w sezonie 2021/2022 reprezentowali będą:

Jakub Wałach
Wojciech Przybył
Mateusz Mroczka
Konrad Podobiński
Dawid Sojda
Konrad Fryś
Michał Nosek
Konrad Stańczyk
Tomasz Grzesiak
Szymon Adamski
Dominik Wardzała
Damian Chudyba
Dominik Strzelecki
Robert Ślączka
Filip Świderski
Piotr Jodłowski
Jakub Zwoleń
Mateusz Waryłkiewicz

 

Inauguracja sezonu odbędzie się już w najbliższą niedzielę 26 września na hali PWSZ w Tarnowie. Rywalem tarnowian będzie ekipa GKS-u Tychy. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 18:00