Skip to main content

Przed nami X kolejka zmagań w 3 Lidze. Tym razem Jaskółki zmierzą się na wyjeździe z drużyną MKS Czarni Połaniec.

Nasi rywale po ośmiu rozegranych kolejkach aktualnie zajmują 13. lokatę w ligowej tabeli z 9-cioma punktami na koncie. MKS dotychczas zanotował dwie wygrane, trzy remisy oraz trzy porażki, zdobywając 10 bramek przy 13 straconych. W ostatniej kolejce Czarni musieli uznać wyższość pogody nad sportowymi rozgrywkami albowiem ich spotkanie z Wólczanką Wólka Pełkińska zostało przełożone z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Drużyna Unii Tarnów ma za sobą 9 spotkań ligowych i 13 punktów na koncie. Dotychczas piłkarze startujący pod egidą Grupy Azoty zanotowali trzy wygrane, cztery remisy i dwie porażki. W ubiegłą sobotę Biało-Niebiescy odczarowali własny stadion i zwyciężyli z Tomasovią w stosunku 2:1. Podopieczni trenera Radosława Jacka do tej pory zdobyli 17 bramek tracąc 14.

“Ostatni mecz pokazał jak wyrównana jest ta liga. Jedziemy na ciężki teren do drużyny, która postawi ciężkie warunki gry. Pracowity tydzień za nami z dobrą rywalizacją o miejsce w składzie. Cieszę się, że zespół coraz lepiej wygląda jeżeli chodzi o realizację zasad naszej gry, ale jak zawsze kierunek w jakim zmierzamy pokaże nam boisko i najbliższe spotkanie. Do Połańca jedziemy podtrzymać dyspozycję z ostatniego meczu i mam nadzieję, że z wyjazdu przywieziemy 3 punkty” – dodaje przed sobotnim meczem trener R.Jacek.

 

“Przed nami kolejne starcie z beniaminkiem. Po ostatnim zwycięstwie morale drużyny na pewno poszły w górę i będziemy chcieli pójść za ciosem i podtrzymać serię zwycięstw, która pozwoli nam piąć się w górę tabeli. Pojedziemy do Połańca po 3pkt. Liczymy też na wsparcie naszych kibiców” – mówi przed meczem w rozmowie z naszą redakcją bramkarz Jaskółek – Mateusz Zając.

Zmianie uległa godzina spotkania MKS Czarni Połaniec – ZKS Unia Tarnów. Pierwotnie mecz miał odbyć się o 16:00 jednak został przełożony na godzinę 13:00.

Do boju ZKS!