Skip to main content

Po nieudanej inauguracji sezonu Unia Tarnów szybko zrehabilitowała się i przed własną publicznością pokonała Chełmiankę Chełm 3 do 0. Teraz podopiecznych trenera Radosława Jacka czeka nie lada wyzwanie. Wyjazd do Świdnika, gdzie zmierzą się z tamtejszą Avią.


Już przed sezonem było wiadome, że Avia Świdnik będzie bardzo mocną ekipą. Niektórzy nawet stawiali ich w roli faworyta do wygrania ligi. Pierwsze dwie kolejki mogą potwierdzać ich dobrą dyspozycję. Ekipa ze Świdnika w dwóch meczach zdobyła komplet punktów. Ich bilans bramkowy to 6 bramek zdobytych oraz tylko jedna stracona.
Unia Tarnów to natomiast drużyna, która została zbudowana na ten sezon niemalże równo z pierwszym gwizdkiem. Wszyscy dobrze wiedzą, jakie nazwiska pojawiły się i zostały w klubie z Tarnowa. Jednak jak szybko obecna kadra wdroży się do stylu gry, który stara się prezentować trener Radosław Jacek, tego nikt nie wie. Jak pokazała ostatnia kolejka, Jaskółki mają potencjał, aby punktować, jednak w zbliżającej się trzeciej kolejce będą mieli bardzo trudny orzech do zgryzienia.
Zdecydowanym faworytem tego starcia jest oczywiście Avia Świdnik. Co pokazują również kursy bukmacherskie. Jeśli ktoś chciałby postawić swoje pieniądze na gospodarza tego starcia, to mógłby to zrobić po kursie 1,2. Jednak jeśli ktoś zdecydowałby się postawić na Jaskółki, to kurs na takie zdarzenie to aż 8,1. Biało-Niebiescy jednak na pewno wierzą w swoją wartość i w to, że z wyjazdu do Świdnika uda się przywieźć zdobycz punktową!

Na kilka pytań przed meczem odpowiedział trener Radosław Jacek:

Po porażce w pierwszym meczu – wygraliście na własnym terenie z Chełmianką. Czy właśnie takiej gry oczekuje trener od zespołu?

Mimo wygranej było bardzo dużo mankamentów. Początek meczu pod dyktando Chełmianki, która miała swoje sytuacje. Ale dobrze zareagowaliśmy i potrafiliśmy przejąć inicjatywę. W drugiej połowie świadomi chcieliśmy wciągnąć Chełmianka na naszą połowę i szukać groźnych kontrataków.

W minionym sezonie brakowało Wam skuteczności. Czy wygrana 3 do 0 może zwiastować, że w tym sezonie ta skuteczność będzie na lepszym poziomie?

Dawno nie pamiętam tak okazałego zwycięstwa. W tym meczu rzeczywiście mieliśmy skuteczność na dobrym poziomie. Chcemy wymagać od zawodników konsekwencji w realizacji działań boiskowych i myślę, że te bramki były nagrodą za konsekwencje.

Przed wami mecz z Avią Świdnik, która wydaje się być stawiana w gronie faworytów do wygrania całej ligi. Jak nastawienie drużyny przed tym starciem?

Faworyt tego meczu jest jeden. To gospodarze, którzy dobrze rozpoczęli sezon. Zawsze mecze Avii z Unią za mojej kadencji były dobrymi widowiskami. Mam nadzieję, że damy opór również teraz.

Mówi się, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Czy przewiduje trener jakieś zmiany w wyjściowej 11?

Powtarzam zawodnikom , że muszą być gotowi na każdą ewentualność i mieć otwarte głowy na różne rozwiązania. Na ten moment rywalizacja trwa a plan na mecz będzie determinował wybory personalne.

Jeśli Unia zagra podobny mecz do tego z minionej kolejki- to czy, może to wystarczyć, aby zapunktować w Świdniku? Czy jakieś elementy należy dopracować?

Cały czas nie jestem zadowolony z budowania gry. Uważam, że potrzeba dużo czasu, żeby to funkcjonowało. Myślę, że dyspozycja z meczu z Chełmianka nie wystarczy, aby wywieźć choćby punkt ze Świdnika.

Czy na najbliższe spotkanie ma trener przygotowane jakieś specjalne zagrania taktyczne, które mogą pomóc osiągnąć korzystny rezultat?

Zawsze staramy się wprowadzić element, który pozwoli nam lepiej funkcjonować w ataku jak również pozwolić lepiej bronić. Musimy natomiast wziąć duże doświadczenie zespołu Avii, dlatego realizacja planu może nie wystarczyć. Ta liga ma dobrych trenerów i jest bardzo taktyczna więc potrzeba również inwencji własnej na samym boisku, żeby wygrywać mecze w tej lidze.


Spotkanie zaplanowane jest na sobotę, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 15:00 na stadionie w Świdniku!