Skip to main content

Przedstawiamy Państwu krótki komunikat naszego klubu w związku z miejscem rozgrywania spotkań domowych zawodników pierwszej drużyny ZKS Unia Tarnów.


W dniu 27 lipca 2022 przedstawiciele naszego klubu wzięli udział w spotkaniu z Prezydentem Miasta Tarnowa Panem Romanem Ciepielą oraz dyrektorami wydziału sportu, wydziału nieruchomości i TOSIR. Podczas spotkania Prezydent wyraził zgodę na rozgrywanie przez Unię Tarnów meczów 3 ligi na Stadionie TOSiR przy ulicy Piłsudskiego do czasu rozwiązania aktualnej kryzysowej sytuacji związanej z wynajmem i naprawą murawy Stadionu Miejskiego. Trwają także rozmowy związane z propozycją przejęcia dzierżawy Stadionu Miejskiego przez nasz klub lub wypracowania umowy trójstronnej gwarantującej równe prawa i obowiązki zarówno sekcji piłkarskiej jak i żużlowej. Klub ZKS Unia Tarnów podtrzymał gotowość  bezczynszowego udostepnienia go sekcji żużlowej na turnieje i mecze żużlowe.

Po spotkaniu trwały starania klubu o zgodę struktur związkowych na zmianę miejsca rozgrywek w efekcie których w dniu wczorajszym MZPN oficjalnie uprawnił boisko Stadionu TOSiR przy ulicy Piłsudskiego 32 do rozgrywek na poziomie 3 ligi, bez udziału kibiców gości.

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że początkowe mecze nowego sezonu zostaną rozegrane na stadionie TOSIR przy ulicy Piłsudskiego. Głęboko wierzymy, że przy dobrej woli Pana Prezydenta z jaką mieliśmy do czynienia podczas lipcowego spotkania, najpóźniej od 1 października Jaskółki powrócą do swojego domu w Mościcach.

Klub Sportowy ZKS Unia Tarnów pragnie jednocześnie podziękować Panu Prezydentowi za wyrażenie zgody na rozegranie spotkań ligowych na stadionie TOSiR oraz chęć rozwiązania sporu w sprawie Stadionu Miejskiego w Tarnowie z poszanowaniem interesów wszystkich stron.

Ze sportowym pozdrowieniem

Artur Szklarz

Prezes Zarządu ZKS Unia Tarnów