Skip to main content

Po wysokim zwycięstwie na własnym terenie ZKS Unia Tarnów w weekend rozegra kolejne spotkanie. Tym razem rywalem Tarnowskich Jaskółek będzie w meczu wyjazdowym drużyna rezerw Cracovi Kraków.


Podopieczni trenera Radosława Jacka szybko podnieśli się po falstarcie zaliczonym w Sieniawie. W ostatnich trzech spotkaniach Tarnowskie Jaskółki zaliczyły dwa zwycięstwa i jeden remis. Zawodników ZKS Unia Tarnów w meczu 22. kolejki czeka jednak ciężki wyjazd do Krakowa, gdzie na pewno będą chcieli przedłużyć passę spotkań bez porażki.

Pierwsze starcie obu ekip w rundzie jesiennej, zakończyło się wysoką porażką Unii Tarnów na własnym terenie 4 do 0. Ta porażka to na pewno kolejny argument, aby powalczyć o punkty w starciu z Cracovią II, chcąc zmazać plamę po tamtym spotkaniu.
Drużyna z Krakowa na początku rundy wiosennej radzi sobie na pewno poniżej oczekiwań. Pasy w czterech spotkaniach zdobyły sześć punktów. Ponosząc dwie porażki, oraz dwukrotnie zwyciężając. Jak na drużynę, która przed sezonem miała aspirację do awansu. Jest to na pewno wynik, który nie jest zadowalający. Tym samym na pewno Cracovia nie będzie zbyt gościnna dla Tarnowskiej Unii. W podsumowaniu gospodarze tego starcia po rozegraniu 21 kolejek zajmują 4 miejsce z dorobkiem 39 punktów. Rezerwy Cracovii wciąż jednak trzymają się blisko Stalowej Woli i Wieczystej Kraków. A co za tym idzie, na kolejną stratę punktów na pewno nie mogą sobie pozwolić.
ZKS Unia Tarnów jednak korzystając ze swojej dobrej dyspozycji. Na pewno będzie chciała pokrzyżować plany Pasów i zadbać o swój dorobek punktowy, który przybliży ich do utrzymania w 3 lidze. Tarnowskie Jaskółki obecnie zajmują 13 miejsce w tabeli III ligi, zdobywając w 21. spotkaniach 26 punktów.

Na kilka pytań przed tym spotkaniem odpowiedział trener ZKS Unia Tarnów – Radosław Jacek:

W ostatnim spotkaniu ZKS Unia Tarnów pokazała ofensywną siłę. Czy po meczu był Trener zadowolony z postawy swojej drużyny, czy jednak strata trzech bramek w końcówce sprawiła, że aż tak entuzjastycznie do tego zwycięstwa Trener nie podszedł?

Nie był to rewelacyjny mecz w naszym wykonaniu, natomiast cieszę się, że dosyć łatwo kreowaliśmy sytuacje  bramkowe. Mimo strzelonych bramek, mieliśmy naprawdę bardzo dobrze wypracowane okazje do podwyższenia wyniku. Powiedziałem na konferencji, że nie mamy prawa tak mocno obniżyć poziomu gry podczas meczu, żeby rywal, który nie był w stanie zagrozić naszej bramce zdobył na naszym terenie trzy bramki, które jeszcze mocniej zamazują  perspektywę spotkania i wysiłku zawodników do 70 minuty. 

W ostatnim spotkaniu kilka zmian w podstawowym składzie i zmiennicy chyba pokazali się z dobrej strony. Czy układając skład na mecz z Cracovia, ma trener dużą zagwozdkę?

Każdy zawodnik walczy o miejsce w składzie i poprzez trening muszą utrzymać dobrą dyspozycję tak, aby przy otrzymanej szansie wykorzystać ją. Na pewno robiąc zmiany na kilku pozycjach w spotkaniu z Lublinianka nie martwiłem się o poziom motywacji zawodników, ponieważ każdy zdawał sobie sprawę, że trzeba pokazać wszystkie swoje walory, które spowodują miły ból głowy w doborze składu na kolejny mecz. Zawodnicy, którzy otrzymali swoje minuty byli wiodącymi w tym meczu co przełożyło się na dobrą dyspozycję całej drużyny i wysoki poziom zaangażowania.

Przed wami spotkanie z rezerwami Cracovi. Drużyna z Krakowa w rundzie wiosennej nie radzi sobie jakoś rewelacyjnie, jednak wciąż jest to ekipa z czołówki trzeciej ligi. Czy w obecnej dyspozycji zespołu, jest trener przekonany, że w Krakowie Jaskółki są w stanie powalczyć o komplet punktów?

Cracovia to mocna drużyna, która zawsze stawia wysokie wymagania. Nie mamy miłych wspomnień z rywalizacji z rezerwami Cracovii i zdajemy sobie sprawę, że czeka nas porównywalnie ciężki bój jak w Stalowej Woli. Jest to zespół z dużą liczbą kreatywnych zawodników swobodnie czująca się w działaniach ofensywnych. Jak każdy zespół ma słabsze momenty, które będziemy chcieli wykorzystać. Z całym zespołem wierzymy w swoje umiejętności i podtrzymywanie dobrej dyspozycji z ostatnich spotkań i na pewno pojedziemy do Racznej z wiarą wywiezienia kompletu punktów i podtrzymywanie dobrej serii.

W pierwszej rundzie Unia wysoko przegrała z Cracovią. Czy po analizie tego spotkania wiecie jakich błędów się wystrzegać i na co zwrócić uwagę przed tym pojedynkiem?

W tej lidze każdy mecz to nowa historia i tak samo będzie tym razem. Zdajemy sobie sprawę, że będziemy musieli ciężko pracować i utrzymywać dobrą organizację w defensywie przez całe spotkanie, aby myśleć o korzystnym rezultacie. Cieszę się, że będą dobre warunki do gry, które też są potrzebne mojej drużynie do realizacji zadań ofensywnych z większą swobodą i szybkością podejmowania decyzji. Mamy obraz gry rywala na przykładzie naszej ostatniej gry kontrolnej,oraz wszystkich rozegranych spotkań z rundy wiosennej i jak zawsze w ciągu tygodnia przygotowujemy zawodników na pewne scenariusze, natomiast wszystko zweryfikuje boisko i dyspozycja dnia, która wierzę, że będzie dobra dla Jaskółek.


Niewątpliwie zapowiada nam się bardzo ciekawe widowisko w Krakowie. Które zaplanowane jest na sobotę 01.04, a spotkanie rozpocznie się w samo południe.

Na naszej stronie facebook – można typować wynik tego starcia i powalczyć o nagrody. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie.