Skip to main content

Dobry występ zanotowali przedstawiciele grupy Żaków trenujący w naszej Akademii, którzy startowali w Mielec Kids Cup.

Chłopcy urodzeni w rocznikach 2013 i 2014, udali się do Mielca, by zmierzyć się z podkarpackimi zespołami. Drużyna Unii rozegrała 3 spotkania, a rywalami były zespoły: Nadzieje Mielec, Chemik Pustków i Team Przecław. W każdym meczu chłopcy zaprezentowali odważną i ofensywną grę, stwarzając wiele sytuacji, zakończonych kilkoma bramkami.

,,Dla chłopców było to bardzo wartościowy sprawdzian. W każdym meczu z determinacją dążyli do wygranej, więc oglądanie ich gry było przyjemnością. Turniej odbywał się w systemie 5+1, więc dla większości dzieci był to pierwszy kontakt z dużym boiskiem i większą liczbą gracz, a zaznaczyć trzeba, że większość zespołu stanowili młodsi chłopcy z rocznika 2014. Każdy z zawodników podejmował wiele pojedynków 1×1, co jest dla nas niezwykle istotne na tym etapie szkolenia “ – podsumował trener Sebastian Greń.

 

Zagrali: Jan Czosnyka, Dawid Graniczkowski, Eryk Nowak, Julian Wójcik, Karol Blacha, Iwo Dochniak, Kamil Kloc, Maciej Kostrzewa, Wiktor Szczepanek, Nikodem Buras.