Skip to main content

Trzecie wzmocnienie Unii Tarnów w zimowym okienku transferowym zostało właśnie zrealizowane. Nowym zawodnikiem Jaskółek został D’Sean Theobalds, który wzmocni środek pomocy naszej drużyny.

Theobalds swoją drogę piłkarską rozpoczynał w akademii West Ham United, by następnie grywać w klubach angielskich i hiszpańskich na różnym szczeblu rozgrywkowym. W 2020 roku trafił do Kielc, gdzie podpisał dwuletni kontrakt z występującą w PKO Ekstraklasie Koroną. Na tym poziomie rozgrywek udało mu się wystąpić w 2 meczach, po czym rozwiązał kontrakt i wrócił na wyspy. Kolejna próba podboju polskich boisk rozpoczyna się dla D’Seana właśnie w Tarnowie i liczymy, że skutecznie wesprze on Jaskółki w walce o powrót do III ligi. Jest to kolejne bardzo poważne wzmocnienie biało-niebieskich w trwającym sezonie.

Cieszę się, że plan rozpisany tuż po przegranych barażach w zakresie wzmocnienia drużyny pod kątem skutecznej walki o awans, właśnie się zrealizował. Po perturbacjach związanych z przekładaniem baraży zdawaliśmy sobie bowiem sprawę, że nie tylko lipcowe mecze, ale także ówczesny okres transferowy będzie dla nas niezmiernie trudny. Odeszli przecież Martun i Vorobei, a my prawie do końca lipca nie wiedzieliśmy w której lidze będziemy występować. Na szczęście zakontraktowani latem Henry Mabassa i Thiago Lopes bardzo szybko udowodnili,  że skutecznie zastąpią wspomnianych zawodników i nasz zespół bez utraty jakości przystąpił do rundy jesiennej. Okienko zimowe natomiast to już zupełnie inna bajka. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy 3 nowych zawodników, którzy są w stanie zrobić różnice na swoich pozycjach i dlatego praca w tym zakresie rozpoczęła się już od pierwszego jesiennego meczu. Efekt moim zdaniem jest fantastyczny. Pozyskaliśmy bowiem byłego reprezentanta naszego kraju, ambitnego 25 letniego zawodnika z niemałym już doświadczeniem na poziomie  1 ligi, oraz mającego coś do udowodnienia piłkarza, który jeszcze w zeszłym sezonie miał kontrakt w klubie PKO Ekstraklasy. Kokoszka, Putin, Theobalds bezsprzecznie wzmacniają wszystkie formację naszego zespołu, a pamiętajmy, że Thiago i Henry też są pierwszoplanowymi postaciami Unii Tarnów. Z satysfakcją spoglądam więc na pracę jaką wykonaliśmy w zakresie wzmocnień w tym sezonie.  – powiedział Tomasz Matyjewicz Przewodniczący Rady Klubu ZKS Unia Tarnów

Zakontraktowany dziś zawodnik zamyka skład naszego zespołu na sezon 2020/2021. Drużyna stanowi mieszankę rutyny, młodości i ambicji, która przy odrobinie niezbędnego w sporcie szczęścia jest w stanie wywalczyć oczekiwany przez wszystkich sukces.

W pierwszej drużynie mamy aktualnie, aż 27 zawodników w tym 6 juniorów. Jesteśmy więc bardzo dobrze przygotowani na wszelkie ewentualne niespodzianki, a jednocześnie rozwijamy młodzież również z myślą o kolejnym sezonie. Na każdej pozycji jest rywalizacja co najmniej 2 zawodników, a to musi mobilizować wszystkich do jeszcze lepszej pracy. Pamiętajmy bowiem, że umowy są tak skonstruowane, iż spora część wynagrodzenia naszych piłkarzy jest zależna od wyników zespołu. Rozszerzyliśmy również sztab szkoleniowy, gdzie Daniel Bartkowski, Paweł Popiela oraz Marcin Krawczyk to oczywiście trzon trenerski, natomiast w zakresie analiz czy dodatkowych treningów indywidualnych nasza Akademia oddała do dyspozycji pierwszej drużyny wszystkich swoich trenerów. Mamy zatem przed sobą zadanie do wykonania, na pewno trudne, ale karty jakie mają w ręku nasi szkoleniowcy pozwalają wierzyć, iż jest ono możliwe do zrealizowania. Pragnę również dodać, że nasz sztab ma pełne zaufanie ze strony władz klubu, pamiętajmy bowiem, że 2 lata z rzędu wygraliśmy swoją ligę dysponując jednak nieco słabszym kadrowo zespołem. – dodał Prezes Zarządu Artur Szklarz.

D’sean witamy w Unii i życzymy samych sukcesów.