Skip to main content

Odwołane rozgrywki ligowe pozwoliły nam na rozegranie kolejnego sparingu w oczekiwaniu na start sezonu. Jaskółki po raz pierwszy w tym roku zagrały na swoim terenie w Mościcach i bardzo pewnie poradziły sobie z drużyną Bocheńskiego KS. 

Mecz rozegrany został w nietypowym wymiarze trzech tercji po 40 minut, dzięki czemu wszyscy zawodnicy szerokiej kadry naszego zespołu mieli możliwość przebywać na boisku minimum 60 minut. Ciężkie warunki boiskowe nie pozwoliły w pełni rozwinąć naszych ofensywnych możliwości, ale 6 strzelonych bramek powinno dość optymistycznie nastrajać na moment  przed rozpoczęciem rozgrywek. Warto podkreślić, iż w kolejnym już meczu zachowujemy czyste konto, gdyż rywal przez pełne 120 minut nie był w stanie sforsować bloku defensywnego naszej drużyny. Jako ciekawostkę należy wskazać fakt, iż w trzeciej tercji spotkania w naszej drużynie na boisko wybiegło aż 5 juniorów i 3 młodzieżowców, a średnia wieku i tak mocno zawyżona przez Pawła Węgrzyna, nie przekroczyła „młodzieżowych” 21 lat.

ZKS Unia Tarnów – Bocheński KS 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)

Bramki dla Unii zdobyli: Kacper Nytko, Łukasz Popiela, Dominik Wardzała, Thiago Lopes, Wiktor Matyjewicz, Gabriel Kieroński

Skład:
1  tercja:  Lisak – Matyjewicz, Mabassa, Malisz – Nytko, Theobalds, Orlik, Adamski – Biały, Popiela, Putin
2 tercja:  Nowak – Węgrzyn, Mabassa(Biś), Malisz – Nytko(Dubas), Orlik(Wardzała), Theobalds(Ostrowski), Miłkowski(Tyrka) – Biały(Kieroński), Popiela(Starzyk), Putin(Lopes)
3 tercja:  Marek – Węgrzyn, Biś, Matyjewicz – Dubas, Wardzała, Ostrowski, Tyrka – Kieroński, Starzyk, Lopes

Nieobecni z powodu urazów: Krauze, Kokoszka, Nowak, Oszust