Skip to main content

Już jutro tarnowska Unia zainauguruje sezon 2023/24 3 ligi! Pierwszym rywalem Biało-niebieskich będzie Garbarnia Kraków, która będzie chciała odbudować się po spadku z 2 ligi. Rozgrywki zapowiadają się bardzo emocjonująco, a kibice z Tarnowa na pewno nie mogą się doczekać, aby obejrzeć w grze odmieniony  zespół Jaskółek.


Nowy sezon III ligi
Jeśli chodzi o skład 3 ligi, to mamy aż 6 nowych drużyn porównując do minionego sezonu. Z 2 ligi spadły drużyny Garbarni Kraków oraz Siarki Tarnobrzeg. Natomiast w roli beniaminka zobaczymy 4 ekipy: Star Starachowice, Świdniczanka Świdnik, Karpaty Krosno, Wiślanie Jaśkowice. Cała liga na papierze wygląda bardzo ciekawie i zapowiada się, że rozpoczynający się sezon będzie równie emocjonująca co poprzedni.
Garbarnia – Unia
ZKS Unia Tarnów w meczu inauguracyjnym obiera kierunek na Kraków, gdzie Jaskółki zmierzą się z tamtejszą Garbarnią. Rywal nie byle jaki, bo stawiany nawet w roli faworytów do walki o mistrzostwo. Garbarnia to spadkowicz z drugiej ligi. Po spadku drużyna przeszła małą metamorfozę i do ekipy z Krakowa dołączyło kilku doświadczonych zawodników. Garbarnia pozyskała również dwóch zawodników, którzy w minionym sezonie reprezentowali barwy Unii Tarnów. Adrian Kajpust i Piotr Zagórowski będą mieli już jutro okazję, aby spotkać się z zawodnikami, z którymi dzielili szatnię.
W szeregach Unii Tarnów również nastąpiło bardzo dużo zmian. Nie był to łatwy okres dla Biało-Niebieskich, a okres przygotowawczy był mocno utrudniony przez kompletowanie drużyny tuż przed rozpoczęciem rozgrywek. Zarząd wraz ze sztabem jednak stanęli na wysokości zadania i udało się zakontraktować wielu wartościowych zawodników. Kibice oraz wszyscy sympatycy klubu na pewno wierzą, że w nowym garniturze uda się rozegrać spokojniejszy sezon niż ten poprzedni.

Przed meczem inauguracyjnym na kilka pytań odpowiedział trener Radosław Jacek:

Już jutro rozpoczynacie nowy sezon. Po ostatnim, w którym walka o utrzymanie toczyła się niemalże do ostatnich sekund. Wierzy trener, że te rozgrywki mogą być nieco spokojniejsze?

Ostatni sezon był wymagający i kosztował wszystkich dużo zdrowia, ponieważ nikt z nas nie chciał dopuścić, aby Unia ponownie musiała rozgrywać mecze w 4 lidze. Uważam, że nowy sezon zapowiada się na bardzo wymagający i trzeba będzie włożyć dużo wysiłku, aby Unia zakończyła go w spokojniejszej atmosferze niż ostatnio.

Ten okres przygotowawczy na pewno nie był dla Was łatwy, jak sam trener wspomniał – pierwszy trening w pełnej obsadzie odbyliście dopiero w zeszłym tygodniu. Czy uważa trener, że drużyna jest dobrze przygotowana? Czy będziecie potrzebować kilku spotkań, aby osiągnąć optymalną formę?

Niestety, ale ten zespół będzie się cały czas tworzył. Na ten moment sztab został okrojony i nie mieliśmy np. trenera motorycznego i musieliśmy bazować na wypracowanych standardach. Do tego dochodzą różne przygotowania poszczególnych zawodników, którzy odbywali testy w innych klubach i trenowali na różnych obciążeniach. Nasze przygotowanie będzie weryfikować liga i zespoły w niej grające, natomiast wierzę, że udało nam się przygotować zespół na tyle, żeby był w stanie rywalizować z każdą drużyną w lidze o zdobycz punktową.

Sezon rozpoczynacie meczem wyjazdowym z Garbarnią Kraków. Jak nastawienie drużyny przed tym starciem?

Wszyscy nie możemy doczekać się spotkania z faworytem ligi. Garbarnia to klub, który przeszedł dużą metamorfozę podobnie jak my i na swoim stadionie na inaugurację postawi bardzo trudne warunki. Mój zespół ma cechować duże zaangażowanie i realizacja planu na dany mecz dlatego potrzebujemy dużej intensywności i pozytywnego nastawienia na każdy mecz.

Garbarnia to spadkowicz z 2 ligi, w szeregach drużyny z Krakowa również nastąpiło sporo zmian, więc zapewne nie jest łatwo przygotować się konkretnie pod tego przeciwnika. Jednak czy macie jakiś plan, aby zaskoczyć swojego rywala?

Zgodzę się, że Garbarnia to doświadczony klub na szczeblu centralnym, który wzmocnił zespół dobrymi zawodnikami. Mamy wiedzę jak Garbarnia będzie funkcjonować w tym meczu, ale na pewno rywal miał ułatwione zadanie oglądając na żywo nasze Pucharowe spotkanie. Nastawiam się na otwarty mecz z dużą ilością faz przejściowych i punkty zdobędzie ta drużyna, która będzie umieć zarządzić tą fazą gry.

W szatni Unii Tarnów więcej nowych niż starych twarzy. Czy ma już trener w głowie poukładany pierwszy skład, czy jeszcze bije się trener z myślami?

Przede wszystkim jestem zadowolony z zawodników, którzy szybko wprowadzają się w zespół jak również utrzymują intensywność treningową. Skład na pierwszy mecz mam w głowie, ale mamy jeszcze jednak trochę czasu, żeby wybrać optymalna “11”.


Inauguracja sezonu już jutro! Unia Tarnów spotkanie w Krakowie rozpocznie o godzinę 17:00. Na naszej stronie FB można typować wynik tego spotkania.