Skip to main content

Trzecie liga powraca do Jaskółczego Gniazda! Już jutro Unia Tarnów zainauguruje sezon na własnym stadionie. Pierwszym rywalem Jaskółek na własnym terenie będzie drużyna Chełmianki Chełm. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 15:00.


Choć przerwa między sezonami nie była zbyt długa, to jednak kibice miejscowej Unii na pewno zdążyli zatęsknić za rozgrywkami trzeciej ligi. Na szczęście ta wraca już jutro na stadion przy Z3. W nowym sezonie pierwszą drużyną, którą Jaskółki będą gościć u siebie jest ekipa Chełmianki Chełm.
Unia Tarnów sezon rozpoczęła od wysokiej porażki w meczu wyjazdowym, gdzie uległa 4 do 0 w starciu z tamtejszą Garbarnią. Chełmianka natomiast udanie zainaugurowała sezon i na własnym terenie pokonała drużynę KSZO.
O zmianach w drużynie ZKS Unia Tarnów, wszyscy dobrze wiemy, natomiast drużyna z Chełma również dokonała kilku zmian i na pewno będzie to nieco inny zespół niż w minionym sezonie. Ostatnie starcie pomiędzy tymi drużynami odbyło się 22 kwietnia na stadionie Chełmianki. Tamto spotkanie zakończyło się remisem 1 do 1, a bramkę dla Jaskółek zdobył Dawid Sojda.

Na kilka pytań przed meczem odpowiedział trener Radosław Jacek:

W meczu inauguracyjnym niestety wysoko ulegliście w Krakowie Garbarni. Teraz czas na inaugurację sezonu przy Z3. Jak nastawienia drużyny przed tym starciem?

Nie ma co ukrywać, że zaprezentowaliśmy się w Krakowie bardzo słabo, ale zespół zdaje sobie sprawę, że każdy dzień będzie na korzyść drużyny. Myślimy pozytywnie i na pewno nie spuszczamy głów na dół.

Waszym rywalem będzie Chełmianka Chełm, która w pierwszym meczu pokonała na własnym terenie KSZO. Czy wierzy trener, że uda się pokonać przyjezdnych i udanie rozpocząć sezon w Jaskółczym Gnieździe?

Chełmianka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i czeka nas ciężki pojedynek. My przede wszystkim chcemy zaprezentować się lepiej niż na inaugurację i na naszym stadionie powalczyć o punkty.

Zestawienie, w którym rozpoczęliście mecz w Krakowie, to skład, na którym trener będzie bazować? Czy cały czas badacie nowych zawodników, aby dobrać optymalną pierwszą 11?

Na pewno będą pojawiać się zmiany w składzie, ponieważ szukamy optymalnych rozwiązań na kilku pozycjach. Teraz widzimy jak zawodnicy prezentują się w warunkach meczowych.

Co w tym spotkaniu musi pracować lepiej niż w Krakowie, aby powalczyć o punkty z Chełmianką?

Wszystko.

Cały zeszły sezon wspierała was liczna grupa kibiców. Czy i w tym sezonie liczy trener, że będziecie mogli liczyć na ich wsparcie?

Uważam, że klub z taką historią będzie miał oddanych  kibiców zawsze, którzy będą wspierać drużynę nawet wtedy kiedy przechodzi przez słabsze okresy. Nasz młody zespół na pewno potrzebuję wsparcia w każdym meczu i wiem, że takie otrzyma od kibiców w najbliższym starciu.


Inauguracja sezonu przy Z3 już jutro! Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 15:00 i to wtedy Jaskółki rozpoczną bój, w którym będą chciały wywalczyć pierwsze punkty  tym sezonie dla tarnowskiej Unii!