Skip to main content

W 5 kolejce III ligi zawodnicy Unii Tarnów rozegrają mecz z rezerwami Cracovii Kraków. Zespół naszych najbliższych rywali ma na koncie 10 punktów i jest aktualnie liderem tabeli. Zeszłoroczne pojedynki z krakowska drużyną zakończyły się ich wygraną (2:1, 1:0)


Nasz najbliższy rywal bardzo dobrze rozpoczął sezon notując 3 zwycięstwa i jeden remis. Stal Stalowa Wola, Lublinianka Lublin i Wisła Sandomierz musiały uznać wyższość krakowian. W ostatniej kolejce dość niespodziewanie KS Wiązownica zatrzymała świetną passę Cracovii remisując wyjazdowy mecz 2:2.

Drużyna Unii Tarnów niestety nie najlepiej radzi sobie na starcie rozgrywek, notując aż trzy porażki przy zaledwie jednej wygranej. Kilka pechowych kontuzji, choroby zawodników oraz konieczność trenowania i rozgrywania spotkań poza “Jaskółczym Gniazdem” na pewno nie pomagają zawodnikom w powrocie na właściwą drogę.

Sytuacja ze Stadionem Miejskim nadal jest trudna i nasi piłkarze w dalszym ciągu nie mogą korzystać ze swojego domu. Warunki proponowane przez spółkę żużlową w skrócie sprowadzają się do tego, aby sekcja piłkarska pokryła cały czynsz jaki należny jest miastu, a oni nadal chcą pełnić role głównego zarządcy i czerpać z tego tytułu profity. Jeżeli mamy płacić tak duże pieniądze, to wolimy zapłacić je miastu i przejąć całkowicie opiekę nad stadionem. Nasza drużyna działa więc aktualnie w bardzo trudnych warunkach, mocno jednak wierzę w jej potencjał. Wiemy przecież jak duże umiejętności mają nasi zawodnicy, pokazali też, że potrafią być świetną drużyną. Zespół potrzebuje tylko spokojnie popracować i …odrobiny więcej szczęścia  – powiedział Artur Szklarz, Prezes Zarządu ZKS Unia Tarnów.

Niestety do najblizszego pojedynku nasz zespół rowniez przystąpi w osłabieniu. Na dzień przed spotkaniem z powodu chorób i kontuzji ze składu wypadło, aż 6 zawodników.

Czeka nas mecz z bardzo dobrym zespołem. Na pewno nie będziemy postrzegani jako zespół,który może nawiązać równorzędną walkę, ale piłka lubi zaskakiwać i będziemy szukać zdobyczy punktowej. Kolejny raz w tym sezonie dopadły nas problemy kadrowe, które będą widoczne. W 16 osobowej kadrze znajdzie się 7 zawodników o statusie juniora. Mimo wszystko nasze chcemy realizować swoje cele i do nich będziemy dążyć w każdym spotkaniu – dodał trener Radosław Jacek

Miejscem zmagań „Jaskółek” będzie Stadion TOSIR przy ulicy Piłsudskiego 32, Dla kibiców udostępnione będzie wejście od strony Parku Strzeleckiego, a dostać się na stadion można na dwa sposoby. Pierwszym jest zakup biletu w cenie 20 złotych tuż przed zawodami, a drugim sposobem jest ubranie koszulki ZKS Unia Tarnów i wstęp za darmo. Początek spotkania o godzinie 17:00.