Skip to main content

Przed nami XII kolejka zmagań w 3 Lidze. Tym razem Jaskółki zmierzą się na wyjeździe z ekipą Wólczanki Wólka Pełkińska. Spotkanie zaplanowano na najbliższą sobotę.

Nasi rywale po dziesięciu rozegranych kolejkach aktualnie zajmują ostatnią 18. lokatę w ligowej tabeli z 6-cioma punktami na koncie. Wólczanka dotychczas zanotowała jedną  wygraną, trzy remisy oraz siedem porażek, zdobywając 11 bramek przy 24 straconych. W ostatniej kolejce piłkarze z Wólki Pełkińskiej przegrali przed własną publicznością z Wisloką Dębica 2:3.

Drużyna Unii Tarnów ma za sobą 11 spotkań ligowych i 14 punktów na koncie. Dotychczas piłkarze startujący pod egidą Grupy Azoty zanotowali trzy wygrane, pięć remisów i trzy porażki. W ubiegłą sobotę Biało-Niebiescy zremisowali przed własną publicznością z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1.

 

“Zdecydowanie ciężkie spotkanie przed nami z zespołem, który słaby początek sezonu ma już za sobą. Natomiast jedziemy tam zmotywowani i głodni powrotu na zwycięską ścieżkę. Poza poważnym i dłuższym urazem Michała Miłkowskiego, nikt nie narzeka na dolegliwości zdrowotne. W sobotnim spotkaniu chcemy zaprezentować swój styl gry i zdecydowanie skuteczniej zrealizować plan na ten mecz” – mówi przed sobotnim meczem trener Radosław Jacek.

“Nasze nastawienie przed meczem jest bojowe, chociaż wiemy jak ciężko się gra spotkania z drużynami niżej notowanymi w lidze od nas, musimy pokazać, że Unia Tarnów to mocna drużyna! Spodziewam się, że będą ciężkie warunki w Wólce Pełkińskiej. Spędziłem tam pół roku na wypożyczeniu i boisko nie będzie pomagało przy naszym stylu gry, czyli budowaniu akcji krótkimi podaniami. Jedziemy po 3 punkty i wierzymy w korzystny dla nas wynik”– dodaje Adrian Kajpust.

 

 

Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 15.

Do boju ZKS!