Skip to main content

Bardzo lubimy przekazywać Państwu tego typu informacje. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż kolejny młody i perspektywiczny zawodnik, który na co dzień doskonali swoje umiejętności w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów zadebiutował w drużynie seniorów.

Mowa o Szymonie Mida –  z rocznika 2005, który zadebiutował w pierwszej drużynie podczas środowego meczu Z Dunajcem Zakliczyn. Szymon to wychowanek Okocimskiego Brzesko, a swoją edukację w 1 klasie Liceum rozpoczął w 2020 roku.

Trener Radosław Jacek podkreśla, że powoływanie młodych zawodników do składu pierwszej drużyny jest niezwykle istotnym elementem długofalowego rozwoju Akademii jest ścisła współpraca z drużyną seniorów i dostrzeganie potencjału młodych zawodników, a co zatem idzie powołania do kadry seniorów. To ważne kwestie w długiej perspektywie rozwoju.

“Szymek to zawodnik o bardzo dużym potencjale. Mam przyjemność śledzić jego rozwój od dłuższego czasu. 1,5 roczny pobyt Szymona w SMS ZKS Unia Tarnów to czas w, którym jeszcze mocniej rozwinął się jako zawodnik. Jego pokora i chęć ciągłej pracy nad sobą, powodują, że otrzymał szansę w pierwszej drużynie Seniorów w wieku 15 lat. Mam nadzieję, że takie debiuty jeszcze mocniej zmotywują naszych wychowanków i wskażą drogę w jakim kierunku idzie nasz klub i akademia.” – dodaje trener Radosław Jacek.

W składzie pierwszej drużyny zadebiutowali także juniorzy urodzeni w 2003 roku; Jakub Bryl oraz Filip Jaśkiewicz, którzy na co dzień walczą o punkty w drużynie rezerw.

Młodym piłkarzom życzymy wielu sukcesów oraz niegasnącej determinacji w dążeniu do zdobywania wyznaczonych sobie celów!