Skip to main content

W 2 kolejce III ligi piłki nożnej, zawodnicy Unii Tarnów udadzą się do Radzynia Podlaskiego, by zmierzyć się z miejscowymi Orlętami. Sobotni mecz będzie dla Jaskółek okazją na zdobycie pierwszych punktów do ligowej tabeli. 


Nasz najbliższy rywal dobrze zainaugurował rozgrywki i w pierwszej kolejce tegorocznych zmagań zwyciężył 2:1 z drużyną beniaminka z Wiązownicy inkasując komplet trzech punktów. Drużyna Unii Tarnów w swoim pierwszym meczu nie zdobyła żadnego oczka, ulegając Sokołowi Sieniawa, rozgrywając swój mecz w roli gospodarza niejako na wyjdzie. Miejscem zmagań „Jaskółek” był bowiem Stadion TOSIR przy ulicy Piłsudskiego, gdyż w dalszym ciągu brak jest porozumienia w sprawie wspólnego użytkowania Stadionu Miejskiego w Mościcach z nowym włodarzem sekcji żużlowej, który jednocześnie jest jego tymczasowym zarządcą. Jeżeli do tej niecodziennej sytuacji dodamy fakt sporej ilości zawodników kontuzjowanych przed tamtym pojedynkiem, oraz czerwoną kartkę jaką w 65 minucie spotkania obejrzał Artur Biały, to staje się jasnym, że wszyscy sympatycy biało niebieskich chcą jak najszybciej zapomnieć o tamtym pojedynku. Przed naszym zespołem trudny rywal, ale sytuacja kadrowa jest nieco lepsza i jedziemy na Podlasie w bojowych nastrojach.

Mamy świadomość jak ciężkie spotkanie czeka nas w najbliższej kolejce. Orlęta to dobry zespół szczególnie na własnym boisku. Będziemy potrzebować bardzo dobrej organizacji w każdej fazie gry, aby postawić wysokie wymagania zespołowi z Radzynia. W dalszym ciągu nie możemy skorzystać ze wszystkich zawodników, którzy mogą podnieść poziom rywalizacji, ale wierzę, że zawodnicy którzy wybiegną na boisko w Radzyniu powalczą skutecznie o pierwsze zwycięstwo w sezonie.– powiedział trener Radosław Jacek.

Początek spotkania już jutro o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Radzyniu Podlaskim.

#WspierajSwójLokalnyKlub