Skip to main content

W 26 kolejce III ligi piłki nożnej, zawodnicy Unii Tarnów zaliczą wyjazd do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie na Stadionie Miejskim zagrają z miejscową Tomasovią. Jaskółki w odległą podróż udają się w bojowych nastrojach, bo co prawda punktują w ostatnich meczach, ale za zwycięstwem zdążyli się już wszyscy stęsknić.


Tomasovia wiosną zwyciężyła dwukrotnie (Sieniawa, Połaniec) i pięć razy uznała wyższość rywali (Radzyń, Tarnobrzeg, Dębica, Ostrowiec, Wólka Pełkińska). W rozegranych w tym sezonie spotkaniach zdobyli łącznie 15 punktów przy 3 wygranych, 6 remisach i 16 porażkach. Niewątpliwie bilans zdobytych punktów nie przekonuje jeżeli rozważamy temat pozostania w szeregach klubów 3 ligowych w kontekście najbliższego rywala Jaskółek.

Drużyna Unii Tarnów wiosną zdobyła 9 oczek i tym samym dorobek rundy rewanżowej jest o 1 punkt mniejszy niż jesienią 2021, licząc ten sam moment zaawansowania rozgrywek. Jaskółki mogą pochwalić się zdobyczą 34 punktów w sezonie przy bilansie 8 zwycięstw, 10 remisów i 6 porażek, co daje aktualnie 11 miejsce w lidze. Przewaga nad naszym najbliższym rywalem wynosi 19 punktów, a jesienny mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem Unii 2:1.

Cieszymy się, że tak szybko gramy kolejny mecz , ponieważ zespół szybko chce zakończyć tą serię spotkań bez kompletu punktów. Wiemy , że w ostatnich spotkaniach nie wyglądało to tak jak sobie zakładaliśmy, ale jesteśmy cały czas zmotywowani, bo zdajemy sobie sprawę co trzeba poprawić, aby przede wszystkim tworzyć więcej klarownych sytuacji pod bramką rywali. – powiedział trener Radosław Jacek

Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Tomaszowie Lubelskim o godzinie 17:00.