Skip to main content

Wyczekiwana z niecierpliwością 3 liga wraca do Tarnowa. Sympatycy Jaskółek musieli czekać aż trzy lata, aby móc obejrzeć zmagania swoich piłkarzy na 3-cio ligowej arenie.

W sobotnie popołudnie tarnowska Unia rozegra pierwsze spotkanie w sezonie 2021/2022. Rywalem Biało-Niebieskich będzie ekipa MKS Podlasie Biała Podlaska.

Podopieczni trenera Pawła Nowaka mają za sobą intensywną końcówkę minionego sezonu oraz dynamiczny okres przygotowawczy do zmagań ligowych. Sam skład Jaskółek także nieco się zmienił, o czym w rozmowie z naszą redakcją mówił nowy szkoleniowiec Unii: “Kluczową kwestią jest dla mnie  zachowanie balansu pomiędzy zawodnikami, którzy są wychowankami klubu i dobrze radzili sobie na boiskach czwartoligowych,  zawodnikami, którzy teraz są młodzieżowcami, a nie grali na poziomie czwartej ligi, a doświadczonymi piłkarzami, na których też mocno liczę . Udało nam się zatrzymać kluczowych zawodników z poprzedniego sezonu, mam tu na myśli Adama Kokoszę, Viktora Putina, Pawła Węgrzyna i  Artura Białego. Liczę na ich dobrą postawę, bo są to piłkarze, którzy stanowią o sile rażenia tego zespołu. Dokooptowanie do składu nowych i ambitnych zawodników –  Marcina Sierczyńskiego. Dawida Sojdy, Mateusza Zająca , Sebastiana Jacaka oraz Adriana Kajpusta to także  duży atut, albowiem są to piłkarze, którzy ciągle chcą się rozwijać. Mam nadzieję, że te ruchy transferowe pozwolą na rozwój nie tylko młodej kadry, ale całego klubu” – podsumował Paweł Nowak.

Także zawodnicy bardzo liczą na doping i obecność tarnowian podczas sobotniego meczu: “W najbliższą sobotę powracamy na boiska trzecioligowe pojedynkiem z Podlasiem Biała Podlaska. Bardzo zależy nam, aby zainaugurować rozgrywki zwycięstwem przed własną publicznością. Mogę zagwarantować, że na murawę wybiegnie bardzo zmotywowana i głodna punktów ekipa. Mamy ambitne cele, a pierwszym z nich jest pokonanie zespołu z Podlasia. Liczymy na dobry mecz, a to tego potrzebna jest nam obecność i wsparcie kibiców. Zapraszamy wszystkich do Jaskółczego Gniazda!” – podkreślał Paweł Węgrzyn.

Karnety na całą rundę jesienną w cenie 70 zł można nabywać w sekretariacie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego  Unii Tarnów przy ulicy Pszennej 10 w godzinach od 10 do 16, oraz w kasie stadionu w dniu pierwszego meczu. Bilety są dostępne w cenie 15 złotych, a zakupu można dokonać klikając w link https://ekobilet.pl/zks-unia-tarnow/zks-unia-tarnow-vs-mks-podlasie-biala-podlaska-38812/443803-bilety . W dniu meczu, bilety będą dostępne również w kasie stadionu ale w cenie o 5 złotych wyższej, zachęcamy więc do skorzystania z wersji online.

Już dzisiaj zapraszamy na sobotni mecz!