Skip to main content

Pierwszym wzmocnieniem Unii Tarnów w aktualnym okienku transferowym został Piotr Łazarz. Zawodnik trenował z Jaskółkami od rozpoczęcia zimowych przygotowań, a w piątkowy wieczór podpisał półtoraroczny kontrakt z naszym klubem.


Piotr jest wychowankiem Jaskółek, który po blisko 4 latach powraca do Tarnowa. Pomimo zaledwie 22 lat, ma za sobą już 125 występów w 3 lidze w których zdobył 3 bramki i zanotował 2 asysty. Ostatnią rundę spędził w trzecioligowym zespole Wólczanki Wółka Pełkińska, gdzie wystąpił we wszystkich meczach, rozpoczynając każde spotkanie w podstawowej jedenastce.

„Bardzo się cieszę ze po kilku latach przerwy mogę wrócić do Unii. W klubie wiele się zmieniło oczywiście na plus .Organizacyjnie wszystko wygląda dobrze i jestem zadowolony, że mogę uczestniczyć w tak ciekawym projekcie – powiedział Łazarz po podpisaniu umowy.

Nominalną pozycją Łazarza jest lewa obrona. Jest to jednak zawodnik uniwersalny, który w poprzednim klubie występował również na środku obrony, prawej obronie czy też jako środkowy pomocnik. W ostatnich sparingach Jaskółek był również próbowany na lewym wahadle i jego gra na tej pozycji wyglądała bardzo obiecująco.

Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się dojść do porozumienia z Piotrem. Bardzo pasuje on do naszej koncepcji budowy składu na bazie ogranych, ale wciąż młodych i mających jeszcze coś do udowodnienia zawodników. To, że przy okazji kontraktujemy kolejnego wychowanka jest dla mnie wielkim bonusem i wierze, że jeszcze kilku błądzących po świecie Unistów wcześniej czy później uda się nam ściągnąć do domu. Jestem przekonany, że nasz dzisiejszy nabytek przyniesie sympatykom Jaskółek wiele radości, nie tylko w nadchodzącej rundzie rewanżowej – dodał prezes zarządu Artur Szklarz.