Skip to main content

W środowy wieczór zawodnicy Unii Tarnów sięgnęli po trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach 2 Ligi Futsalu Małopolsko-Wschodniej. Po zaciętym pojedynku tarnowianie pokonali drużynę AZS-u UEK Kraków w stosunku 5:3.

Zapraszamy do lektury wypowiedzi pomeczowych.

Kamil Pawlak: “Podeszliśmy do rywala z dużym respektem mając w pamięci ich grę w spotkaniach z PWSZ Tarnów i Metalem Tarnów. Byliśmy przygotowani na mocną obronę. Wiedzieliśmy, że bez dobrej organizacji w defensywie nie wygramy tego meczu. W ataku natomiast byliśmy skuteczni i stwarzaliśmy dużo sytuacji, można pokusić się o stwierdzenie, że mecz był pod naszą kontrolą. Niczym nowym nie zaskoczyli nas akademicy, stałe fragmenty i sposób gry był dokładnie taki sam jaki zaobserwowaliśmy w poprzednich meczach. Wszyscy zawodnicy podeszli skoncentrowani i zmotywowani do tego pojedynku i to przełożyło się na taki wynik. Gratulacje dla całej drużyny.” 

Adrian Pasek: “Przeciwnik był bardzo wymagający. AZS to jeden z faworytów do wygrania tej ligi, jednak nasza konsekwentna gra w obronie pozwoliła nam na utrzymanie wyniku w pierwszej połowie. Natomiast w drugiej fazie gry odskoczyliśmy na kilka bramek. To zmusiło do wycofania bramkarza, jednak my dobrze broniąc wyprowadzaliśmy kontry i nie pozwoliliśmy na kontakt bramkowy. Podkreślić trzeba pracę jaką wykonał Kamil Pawlak, który popisał się hattrickiem. Na pochwałę zasługuje cała drużyna, która pokazała w tym pojedynku charakter i serce do walki.”

 Mariusz Babiarz: “Graliśmy z najtrudniejszym rywalem jak dotąd. Bardzo dobry futsalowy zespół, poukładany i przygotowany taktycznie. Tradycyjnie zaczęliśmy od straty bramki, jednak podziałało to mobilizująco na zespół. Tak jak przypuszczaliśmy w końcówce AZS wycofał bramkarza lecz nie przyniosło to im zwycięstwa. Na pochwałę zasługuje cały zespół, wyróżnić trzeba naszego bramkarza Oskara Kwieka, który wspomógł zespół w trudnych momentach i dołożył jeszcze 2 asysty. Radość po wygranej ogromna zwłaszcza że z tak mocnym rywalem.” – zakończył kierownik drużyny.

Kolejnym rywalem Unii Tarnów będzie ekipa Sparty Spytkowice.