Skip to main content

Młodzieżowy obrońca Unii Tarnów – Wiktor Matyjewicz – trenuje aktualnie z pierwszą drużyną beniaminka PKO Ekstraklasa – Koroną Kielce. Pobyt naszego wychowanka w stolicy województwa świętokrzyskiego potrwa do najbliższej soboty i jest świetną okazją na zbieranie pierwszych doświadczeń z najwyższym poziomem rozgrywkowym w naszym kraju.


Aktualnie poza zainteresowaniem ze strony Korony, nasz zawodnik znajduje się na celowniku kilku innych klubów PKO Ekstraklasy i FORTUNA 1 ligi. W ostatnich godzinach do klubu wpłynęło także zapytanie transferowe związane z kierunkiem włoskim. Niewątpliwie wpływ na tak intensywny rozwój wypadków w przypadku naszego wychowanka mają udane występy w czerwcowych meczach reprezentacji Polski U-18, oraz na poziomie seniorskiej 3 ligi PZPN.

Jest spore zainteresowanie naszym młodym zawodnikiem i w zasadzie codziennie odbieram kilka telefonów w jego sprawie z których większość dotyczy tematów klubów pierwszej ligi i ekstraklasy. Jedni chcą zaprosić na testy, inni wchodzą w tematy konkretów, mogę też potwierdzić, że dziś przedstawiliśmy warunki ewentualnego pozyskania zawodnika dla włoskiej agencji, która działa w imieniu jednego z klubów z Serie A. Oczywiście chcielibyśmy, aby Wiktor został z nami na kolejny sezon, ale zdajemy sobie sprawę, że zarówno dla naszego klubu jak i samego zawodnika ten ruch może być nieunikniony. Na ten moment nie można wykluczyć niczego, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna, a na samym końcu chcemy też wsłuchać się w samego zawodnika – powiedział Prezes Zarządu ZKS Unia Tarnów, Artur Szklarz.

Przy tej okazji warto więc wspomnieć o trwającym aktualnie naborze do akademii naszego klubu! Zapraszamy wszystkich młodych zawodników z Tarnowa i okolic do rozpoczęcia kariery w naszym klubie i podążenia ścieżką Wiktora. Kontakt do trenerów w sprawie rozpoczęcia treningów znajdziecie pod tym linkiem – DOŁĄCZ DO NAS