Skip to main content

Nieudanie zakończyła się dwudniowa podróż zawodników Unii Tarnów n ostatni tegoroczny pojedynek. Wysoka porażka w odległej Białej Podlasce zakończyła tegoroczne zmagania Jaskółek w rozgrywkach 3 ligi. 

Mecz rozgrywany na bardzo słabo przygotowanym boisku od samego początku układał się po myśli gospodarzy, a niemoc Jaskółek była widoczna od pierwszych minut. Wprawdzie dobra postawa bloku defensywnego pozwalała zachować czyste konto do 28 minuty, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że w pierwszych 45 minutach nasza drużyna nie oddała ani jednego strzału na bramkę rywali, to prowadzenie Podlasia tylko 1:0 w przerwie meczu, należy uznać za dobry wynik. 

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Jaskółek. W 47 minucie spotkania strata w środku pola tworzy gospodarzom sytuację, którą zamieniają na gola. Budzimy się jednak i śmielej atakujemy bramkę rywali. Sytuację w  55 i 56 minucie to pierwsze, ale jednocześnie 100% okazję Jaskółek na zdobycie gola. Tak konkretnych momentów na zdobycie bramki nasz przeciwnik nie miał na pewno., ale mimo tego na tablicy wyników nadal utrzymuje się rezultat 2:0 . Kolejne minuty to frontalny atak Unii Tarnów i próba zdobycia choć jednej bramki. Niestety w momencie w którym podjęliśmy już duże ryzyko i wszystkie siły zostały rzucone do ataku, przeciwnik wyprowadza skuteczna kontrę, ustalając wynik spotkania na 3:0. W ostatniej minucie meczu druga zolta a w konsekwencji czerwona kartkę ogląda Jacak i mecz ostatecznie kończymy w 10. Najsłabsze nasze spotkanie w tym roku, czego obrazem jest kompletna niemoc w ofensywie od 1 do 55 minuty. Po tym meczu warto jedynie odnotować kolejny debiut nastoletniego zawodnika naszej Akademii – 16-letni Szymon Mida bo o nim mowa, dołączył do naszego kluby 2 lata temu, stając się wówczas uczniem klasy licealnej w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów.  Dziś po raz pierwszy zagrał w pierwszej drużynie Jaskółek. 

Zdecydowanie byliśmy dzisiaj słabszym zespołem. Sporo elementów dzisiaj w naszej drużynie nie funkcjonowało. Graliśmy zdecydowanie za daleko od przeciwnika. Zespół Podlasia był od nas lepszy w każdym elemencie gry. Dla nas koniec rundy przyszedł w odpowiednim momencie. – powiedział po meczu trener Radosław Jacek. 

Podlasie Biała Podlaska – ZKS Unia Tarnów 3:0 (1:0)

Sklad: Zając – Sierczyński, Kokoszka, Matyjewicz – Węgrzyn (Starzyk 78′), Jacak, Orlik (Mida 89′), Adamski (Wardzała 78′) – Sojda, Kieroński (Biś 69′) , Biały