Skip to main content

Sobotnie popołudnie upłynęło Jaskółkom pod znakiem rywalizacji w Pucharze Polski na szczeblu Okręgu Tarnów.

Tym razem podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego zmierzyli się na wyjeździe z ekipą GKS-u Drwinia w ramach Półfinału Pucharu Polski na szczeblu TOZPN. Szkoleniowiec Jaskółek desygnował do gry mocno odmłodzony skład z dwójką 16 letnich zawodników grających pełne spotkanie. Pomimo tego w pierwszej połowie zupełnie zdominowaliśmy wydarzenia na boisku,  a wynik meczu w 25 minucie otworzył Dominik Wardzała, po asyście jednego z szesnastoletnich debiutantów; Wiktora Matyjewicza. Tylko doskonała postawa bramkarza gospodarzy, który w pierwszych 45 minutach wyszedł zwycięsko z 10 strzałów w światło bramki, spowodowała, iż na przerwę schodziliśmy z tak niewielką zaliczką. Natomiast druga połowa meczu, wyglądała już nieco słabiej w naszym wykonaniu. Pomimo tego akcje wykończone strzałem w  słupek, poprzeczkę czy też 2 sytuacje sam na sam, powinny zamknąć dzisiejszą rywalizację. Tymczasem nieco na własne życzenie  końcówka rywalizacji wprowadziła dreszczyk emocji. Swoją szansę wykorzystali bowiem gospodarze, którzy dzięki podyktowanemu w ostatniej sekundzie meczu rzutowi karnemu, doprowadzili do remisu. Łukasz Lisak wprawdzie obronił strzał z rzutu karnego, ale dobitka wykonawcy “jedenastki” była już skuteczna. O rezultacie spotkania zadecydowała zatem seria rzutów karnych, w której nasi zawodnicy byli już bezbłędni.

GKS Drwinia – Unia Tarnów 1:1 (0:1) – karne 3:5

Bramki dla Unii:

0:1 – Dominik Wardzała ’25
Rzuty karne dla Jaskółek:
Nowak, Biały, Starzyk, Nytko, Zając

Skład: Lisak – Matyjewicz, Zając, Oszust (45’Węgrzyn) – Tyrka, Orlik (45’Nowak), Biś, Miłkowski (70’Chwistek) – Adamski (45’Nytko), Wardzała (45’Biały), Starzyk

Na kolejnym etapie rywalizacji PP Unia Tarnów zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału, ekipą Bruk-Bet Termalica Nieciecza II.