Skip to main content

Za nami 1/2 Finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. W ramach tej rywalizacji Jaskółki podejmowały drużynę NKP Podhale Nowy Targ.

Ani regulaminowy czas gry, ani dogrywka nie przyniosły jednak rozstrzygnięcia tej niezwykle zaciętej rywalizacji. Po regulaminowych 90 minutach gry w spotkaniu mieliśmy bezbramkowy remis. W dogrywce gola dla Biało-Niebieskich zdobył Patryk Suchowski, a kropkę nad “i” mógł postawić Gabriel Kieroński (trafił w poprzeczkę), oraz Artur Biały, który był ewidentnie faulowany po dojściu do sytuacji “sam na sam”.  Sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia, natomiast tuż przed ostatnim gwizdkiem bez wahania podytkował rzut karny dla ekipy z Podhala, który pewnie wykorzystał Michał Nawrot. O losach spotkania zadecydowała wiec seria rzutów karnych, w której zimą krwią i większą skutecznością wykazali się piłkarze drużyny gości i to oni cieszyli się z awansu do finału Pucharu Polski MZPN.

“Pomimo osłabień kadrowych mieliśmy pomysł na ten mecz, który konsekwentnie realizowaliśmy. Mimo defensywnego ustawienie po dobrze wyprowadzonych kontratakach udało nam się stworzyć kilka dogodnych sytuacji, których niestety nie wykorzystaliśmy. W odniesieniu zwycięstwa m.in. przeszkodził nam brak skuteczności oraz kilka krzywdzących naszą drużynę decyzji Sędziego. Jesteśmy rozczarowani, bo każdy z nas włożył w ten mecz mnóstwo sił i energii, a końcowy sukces w regulaminowym czasie był tak blisko” – powiedział po meczu Łukasz Lisak.

 

 

ZKS Unia Tarnów – NKP Podhale Nowy Targ 1:1 (0:0) karne 3:5
1:0 Suchowski 97′
1:1 Nawrot 115′ (karny)

ZKS Unia Tarnów : Lisak – Matyjewicz, Malisz, Abovyan, Miłkowski (Suchowski), Orlik (Pilus), Biś, Biały, Węgrzyn, Ostrowski, Starzyk (Kieroński)
Podhale: Szukała – Derek  (Tonia), Wajsak, Lewiński, Potoniec, Nawrot, Mizia, Mianowany, Dynarek, Skórski, Mrówka

Bramki dla Jaskółek w karnych: Biały, Kieroński, Pilus.
Bramki dla Podhala w karnych: Tonia, Nawrot, Mianowany, Wajsak, Lewiński.