Skip to main content

W sobotę podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego rozegrali wyjazdowe spotkanie sparingowe na stadionie Strażaka Mokrzyska. Rywalem Biało-Niebieskich była drużyna Finchley Athletic Club.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy tarnowskiej Unii 4:2. Emocji oraz zaciętej walki na boisku nie brakowało. Zawodnicy Jaskółek zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, co podkreślał trener Bartkowski:

“Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, dobrze funkcjonowaliśmy w ataku. Każda faza ataku była przez nas dobrze realizowana i stąd mnóstwo sytuacji. Zawodnicy są gotowi na rozpoczęcie ligi, potrzebujemy uzupełnić jedynie piłkarzy do brakujących formacji” – zakończył szkoleniowiec Biało-Niebieskich.

Wynik spotkania otworzył Maksymilian Starzyk, który po podaniu Artura Białego pewnie umieścił piłkę w bramce rywali. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy meczu wspomniany wcześniej M.Starzyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

“Myślę, że bardzo dobrze weszliśmy w mecz, szybko strzelone dwie bramki i dużo sytuacji z przodu dodały pewności. W drugiej połowie mecz wypadł nam spod kontroli i gospodarze złapali kontakt, ale dzięki dobrej grze z przodu udało nam się strzelić kolejne dwie bramki i dowieźć zwycięstwo do końca” – podsumował M.Starzyk.

Do szatni tarnowianie schodzili z prowadzeniem w spotkaniu 2:0. Druga połowa obfitowała w wiele emocji. Rywale zdołali dwukrotnie skutecznie zaatakować bramkę Jaskółek,  jednak dzięki trafieniom Jacka Malisza i Szymona Adamskiego to ostatecznie Jaskółki cieszyły się ze zwycięstwa w spotkaniu.

“Mecz był mocno otwarty zwłaszcza dzięki naszym rywalom. Widać było, że nie jest to grupa zgranych ludzi zwłaszcza w defensywie, dlatego też nie grało nam się trudno do przodu. Było dużo wolnych przestrzeni pomiędzy formacjami i momentami udało nam się to wykorzystać. Drużyna przeciwna to przede wszystkim indywidualności. Posiadali duże umiejętności w grze jeden na jeden, ale nie stwarzali kolektywu i to było kluczem do naszego zwycięstwa w dzisiejszym meczu. Dobrze wyprowadziliśmy kontrataki zwłaszcza w drugiej połowie. Jesteśmy po tygodniu urlopów, ale już za moment startuje nowy sezon, w którym znowu będziemy walczyć o wygranie tych rozgrywek. Kadra zespołu nieco się zmienia, ale mam nadzieję, że szybko się wzmocnimy solidnymi zawodnikami, którzy nam pomogą w osiągnięciu celu na nadchodzący sezon” – dodał Szymon Adamski.

Finchley Athletic Club Talent Soccer – Unia Tarnów 2:4
Bramki dla Jaskółek:
Maksymilian Starzyk x2, Jacek Malisz, Szymon Adamski.

Skład wyjściowy Unia Tarnów: Lisak, Węgrzyn, Malisz, Matyjewicz, Tyrka, Nowak, Ostrowski,Nytko, Biały, Wardzala, Starzyk.

Galeria zdjęć z dzisiejszego sparingu dostępna: TUTAJ

Zdjęcia autorstwa Ireneusza Cisaka.