Skip to main content

Drużyna Unii Tarnów zwyciężyła w finałowym pojedynku Pucharu Polski w Okręgu Tarnów z ekipą Bruk Betu Nieciecza II 5:3.

Początek spotkania to mocne uderzenie tarnowskiego zespołu. Bramkę otwierającą wynik meczu  zdobył Gabriel Kieroński. Kilka chwil później na 2:0 dla ekipy Jaskółek podwyższył Kacper Nytko. Końcówka pierwszej połowy to intensywne natarcie gospodarzy na bramkę biało-niebieskich. Zawodnicy Bruk Betu w ciągu kilku ostatnich minut pierwszej połowy zdobyły dwa gole i na przerwę do szatni piłkarze schodzili z rezultatem remisowym w spotkaniu.

Druga połowa przyniosła także wiele emocji i zaciętej rywalizacji. Termalica zdobyła w spotkaniu jeszcze jedną bramkę, zaś tarnowianie przeszli do ataku i dzięki konsekwencji oraz  ambicji zdołali w drugiej połowie zdobyć aż trzy gole, które pozwoliły triumfować Jaskółkom w finale Pucharu Polski w okręgu Tarnów.

Tego dnia doskonale w roli prowadzących drużynę spisał się duet trenerski Paweł Węgrzyn i Radosław Jacek, zaś drużyna w większości złożona z młodych piłkarzy trenujących w Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów, w tym czterech 16 latków grających od pierwszej minuty spotkania,  pokazała charakter, ambicję i determinację w grze, co przełożyło się na wynik końcowy rywalizacji pucharowej.

„ Gratuluję drużynie zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy PP. To był bardzo ciężki mecz, który w pewnym momencie uciekł nam spod kontroli. Młody skład pokazał charakter i odwrócił losy spotkania za co należą duże słowa uznania” – powiedział po meczu Paweł Węgrzyn.

Zdobywcą dwóch bramek w spotkaniu był Maksymilian Starzyk.

“Mecz był wyrównany, oba zespoły stwarzały dużo sytuacji. Przez pierwszą polowę kontrolowaliśmy przebieg meczu do momentu 2 straconych bramek.
W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę, ale zdołalismy odwrócić losy meczu i wygrać 5:3. Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zdobyć dwie bramki w tym spotkaniu”
– podsumował Maksymilian Starzyk.

“Daliśmy dobre widowisko. Padło bardzo dużo bramek. Drużyna pokazała charakter odrabiając wynik i oczywiście na plus postawa młodych zawodników, którzy się nie przestraszyli przeciwnika i zagrali bardzo odważnie” – dodał Kacper Nytko.

Puchar w imieniu drużyny odebrał Artur Biały.

 

BRUK BET TERMALICA NIECIECZA II – ZKS Unia Tarnów 3:5 (2:2)

Bramki dla Jaskółek: Gabriel Kieroński, Kacper Nytko, Maksymilian Starzyk x2, Artur Biały.

ZKS Unia Tarnów: Strzelecki – Matyjewicz, Abovyan, Oszust – Tyrka, Nowak (Pilus), Biś, Nytko – Kieroński (Suchowski), Biały, Starzyk (Świątek)