Skip to main content

ZKS Unia Tarnów – Fundacja Górnik Tarnów 2-2

Dzisiejszy mecz derbowy miał swój ciężar. Spotkały się dwa zespoły walczące o bezpośredni awans do 1 Ligi wojewódzkiej. Rozpoczęliśmy od “wysokiego C” wychodząc na prowadzenie już w 2 minucie meczu po pięknym uderzeniu z wolnego Oliwiera Soprycha. Ta szybko strzelona bramka nieco nas uśpiła, a w naszej grze było widać za dużo nerwowości. Finałem tej gry była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Igora Panka. Zespół rywala preferował raczej prostsze środki i nie specjalnie zagrażał naszej bramce. Do dziwnej sytuacji doszło pod koniec 1 połowy, gdzie tylko z sobie wiadomych względów rzut karny dla gości podyktował sędzia dzisiejszych zawodów, a zawodnik gości umieścił piłkę w siatce.

W przerwie zmieniliśmy swoje ustawienie i mimo osłabienia w pełni kontrolowaliśmy przebieg meczu wychodząc na prowadzenie. Niestety nie udało się go utrzymać do końca, a przypadek zdecydował, że mecz kończymy z 1 punktem, który na 2 kolejki przed końcem daje nam pewne 2 miejsce gwarantujące awans.

Bramki: Oliwier Soprych, Szymon Mida

Skład: J. Lipka – J. Bednarek I. Panek, Ł. Ludwin – I. Farbaniec, M.Gawełczyk, K. Hamza, O Soprych – A. Klepacki, S. Mida , P. Zbylut.

Zagrali również: D. Dudra, I. Farbaniec, F. Ptak, K. Banek, M. Moskal, M. Michalik, K. Konieczny

Wielkie słowa uznania dla całej drużyny, za dzisiejszy mecz, jak również cały sezon, który skończymy w radosnych nastrojach. Chłopcy wykonali kawał dobrej roboty, będąc w pełni zaangażowanym w proces treningowy. Ten awans to spory sukces bo wywalczony zawodnikami rocznika 2005 dla których szkoła stworzyła odpowiednie warunki rozwoju. Rok czasu od powstania 1 klasy liceum  przynosi już naszej Akademii pierwsze owoce i jest to fajny sygnał dla wszystkich zawodników, że SMS ZKS Unia Tarnów to odpowiednie miejsce do łączenia swojej pasji, z wysokim poziomem edukacji z dużą korzyścią dla młodych zdolnych piłkarzy.