Skip to main content

Za nami piąta seria spotkań w ramach III ligi gr. IV. Co ciekawego działo się na boiskach w miniony weekend? Kto sprawił największą niespodziankę? Kto rozgromił rywala? Raport ligowy z piątek kolejki!


W miniony weekend na boiskach III ligi gr. IV odnotowanych zostało 27 bramek. Taki dorobek wykręcił średnią trzech bramek na mecz. Zdecydowanie najbardziej przyczyniła się do tego drużyna Star Starachowice. Beniaminek podejmował na własnym terenie Sokół Sieniawa. Jak się okazało gospodarze nie byli zbyt gościnni i rozgromili swoich rywali aż 6 do 0. Sporo bramek padło również w zestawieniu KS Wiązownica vs Wisłoka Dębica. Ten mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4 do 0.
Dwa razy więcej, bo 18 bramek zdobyli gospodarze, goście natomiast tylko 9. Czy to przełożyło się na dominację drużyn rozgrywających mecze domowe? No nie do końca. W czterech starciach górą wychodzili gospodarze, w trzech natomiast goście. W tej kolejce padł tylko jeden remis, który jednocześnie był sporą niespodzianką. Oczywiście jeśli mowa tutaj o typowaniach bukmacherów. Tarnowska Unia na wyjeździe zremisowała z Podlasiem Biała Podlaska 1 do 1.
Na papierze niespodziankę sprawiła również Avia Świdnik, która pokonała na własnym terenie Wieczystą Kraków 3 do 1. Choć czy to taka niespodzianka? Avia to bardzo solidny zespół, a Wieczysta już nie raz pokazywała, że gwiazdy w zespole to nie wszystko. Niewątpliwie jest to bardzo mocna drużyna, dodatkowo ogłosili hit transferowy i dołączenie do ich drużyny reprezentanta Polski Jacka Góralskiego. Jednak chyba czasami brakuje u nich kolektywu, który powinien iść w parze z jakością ich zawodników. Jedno jest pewne, już od samego początku sezonu ta liga robi się bardzo ciekawa.
Dziś został również rozegrany zaległy mecz między Siarką Tarnobrzeg a Sokołem Sieniawa. Zgodnie z planem to gospodarze wyszli górą z tego starcia, dzięki czemu wskoczyli na fotel lidera.

Jak wyniki czwartej kolejki mają się do ligowej tabeli?

Drużna

Liczba Punktów Bilans
Siarka Tarnobrzeg 12 13:3
Garbarnia Kraków 12 12:5
Avia Świdnik 12 11:4
Czarni Połaniec 10 12:7
KS Wieczysta Kraków 9 13:9
Star Starachowice 8 9:3
Podlasie Biała Podlaska 8 7:3
KS Wiązownica 8 9:7
KSZO Ostrowiec 6 6:7
Chełmianka Chełm 6 5:10
Wisłoka Dębica 6 7:13
Podhale Nowy Targ 5 5:5
Unia Tarnów 5 6:8
Świdniczanka Świdnik 5 6:8
Karpaty Krosno 5 2:9
Wiślanie Jaśkowice 4 9:11
Orlęta Radzyń Podlaski 3 2:8
Sokół Sieniawa 1 2:16

W najbliższą sobotę Unia Tarnów podejmować będzie na własnym terenie drużynę Orlęta Radzyń Podlaski. Początek spotkania zaplanowany jest an godzinę 17:00.