Skip to main content

Po ciężkim meczu z Podlasiem Biała Podlaska i zdobyciu bardzo ważnego punktu. Przyszedł czas na kolejne domowe spotkanie Jaskółek. W sobotę Unia Tarnów podejmować będzie Orlęta Radzń Podlaski. Jednak na pewnie nie będzie to łatwe spotkanie.


Najbliższy rywal Jaskółek to drużyna, która nie odnotowała jeszcze zwycięstwa w tym sezonie. Orlęta po rozegraniu pięciu spotkań zajmują obecnie przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów. To wszystko jednak może być złudne. Drużyna z Radzynia Podlaskiego to ciekawa drużyna i byli w stanie urwać punkty na wyjeździe w Białej Podlaskiej, czy też na własnym terenie ekipie z Wiązownicy.

Unia Tarnów obecnie zajmuje 13. miejsce i ma na swoim koncie 5 punktów. W tym sezonie na własnym terenie Jaskółki jeszcze nie przegrały i na pewno w tym starciu będą chciały to podtrzymać. Ostatni wyjazd i remis z Podlasiem Biała Podlaska, pokazał, że ta młoda drużyna chce i umie grać w piłkę. W podsumowaniu wszyscy kibice mają nadzieję, że Unia Tarnów w sobotę przy Z3 dopisze trzy punkty do ligowej tabeli.


Przed spotkaniem na kilka pytań odpowiedział trener Radosław Jacek:

W ostatniej kolejce wywieźliście punkt z ciężkiego terenu, ale po spotkaniu mógł pozostać lekki niedosyt. Jak atmosfera w szatni po tym spotkaniu.

Atmosfera jest dobra. Drużyna czuje chęć rywalizacji w każdym meczu. Mecz z Podlasiem jest już za nami i chcemy szukać kompletu punktów w najbliższym meczu.

W najbliższej kolejce gościć będziecie Orlęta Radzyń Podlaski. Drużynę, która obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Liczy trener na zwycięstwo przy Z3?

Liczę na dobry mecz swojej drużyny. Nie sugerujemy się tabelą, bo zespół gości to ciekawa drużyna. Tabela jest płaska, dlatego atut swojego boiska będziemy chcieli przekuć na dobry, a przede wszystkim skuteczny mecz i walkę o 3 punkty na całym boisku.

Co może być kluczem do zwycięstwa w nadchodzącym spotkaniu?

Więcej stworzonych szans strzeleckich, z czym mieliśmy trochę problemu. Liczę, że potrzymamy dobre przygotowanie, które pozwoli być dobrze zorganizowanym przez całe spotkanie.

W poprzednim sezonie pokonaliście u siebie Orlęta 1 do 0. Czy ma trener plan na to spotkanie, który może was przybliżyć do zwycięstwa?

Na pewno będziemy musieli być gotowi na akcje przez boczne sektory boiska i niwelowanie groźnych kontrataków Orląt. Musimy być dobrze poukładani będąc przy piłce, żeby wykorzystać miejsce na boisku, które zwalnia rywal.

Czy przewiduje trener jakieś roszady w podstawowej jedenastce?

Wszyscy zawodnicy są zdrowi. Do kadry wraca Piotrek Łazarz. Zawodnicy chcą grać i rywalizują o miejsce w 20 meczowej, a to daje komfort wyboru pierwszej jedenastki, która wybierzemy dopiero po dzisiejszym treningu.


W podsumowaniu przypomnijmy. ZKS Unia Tarnów najbliższy mecz rozegra w sobotę drugiego września. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 17:00.