Skip to main content

W sobotnie popołudnie o godzinie 13:30, tarnowskie Jaskółki pojadą do Bochni, gdzie zmierzą się z miejscowym BKS-em. To już 8. kolejka rozgrywek IV ligi małopolskiej, wschodniej.

W poprzednim spotkaniu Unia pewnie pokonała Barciczankę Barcice 9:1. Warto wspomnieć, że Uniści przegrywali 1:0 po pięknym uderzeniu zawodnika gości, z rzutu wolnego. Gospodarze byli jednak świadomi własnej wyższości i jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie 2:1, po golu Orlika i trafieniu samobójczym. Druga połowa spotkania to już istna kanonada strzelecka w wykonaniu tarnowian. Aż cztery trafienia, a trzy w ciągu trzech minut zaaplikował rywalom Artur Biały. Dwoma pięknymi golami popisał się także Tiago Lopes, a jedno również piękne trafienie dołożył Dominik Wardzała. Unia po pięciu zwycięstwach i dwóch porażkach okupuje 3. pozycję w tabeli IV ligi małopolskiej wschodniej, z najwyższą liczbą strzelonych goli, w liczbie 21.

Nasz sobotni przeciwnik z kolei na pewno nie jest w najlepszych nastrojach, po ostatniej porażce w Maniowach 4:3. Choć cały mecz gonili wynik to w rezultacie nie udało im się wywieźć z Gorczańskiej choćby punktu. BKS u siebie jest jednak na pewno silniejszą drużyną, niż na wyjazdach. Jedyne dwa mecze, które wygrali to właśnie te przed własną publicznością – w 2. kolejce przeciw Watrze Białka Tatrzańska, a w 6. kolejce przeciw Skalnikowi Kamionka Wielka. Z drugiej jednak strony, dostali u siebie tęgie lanie z pojedynku z Tarnovią. Podsumowując, po 7 kolejkach bochnianie zgromadzili tyle samo punktów, ile zagrali meczów. Mianowicie, 7 oczek daje im 13. pozycję w tabeli.

Jaskółki są więc w świetnych nastrojach, a po takim zwycięstwie bardzo przydałoby się rozpocząć serię. Serię, która napędzi naszych graczy do kolejnych zwycięstw, prowadzących do objęcia pozycji lidera w ligowej tabeli. W ostatnim meczu przeciwko BKS-owi zwyciężyliśmy 5:2, po dwóch trafieniach Białego i Wardzały oraz jednym Popieli. Warto dodać, że bochnianie ostatni raz pokonali Unię w… 2006 roku, dlatego podtrzymanie zwycięskiej passy jest obowiązkiem.

Na spotkanie 8. kolejki IV ligi małopolskiej wschodniej, zapraszamy w sobotę o godzinie 13:30. Mecz odbędzie się na stadionie BKS-u Bochnia przy ulicy Parkowej.