Skip to main content

Przed nami mecz 28. kolejki III Ligi, w którym Tarnowska Unia podejmować będzie na własnym terenie rezerwy Korony Kielce. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę 13 maja. Pierwszy gwizdek w Jaskółczym Gnieździe zabrzmi o godzinie 17:00.


Ostatnie spotkanie Unii Tarnów zakończyło się remisem. Tym samym Jaskółki przedłużyły niechlubną passę bez zwycięstwa. W tym meczu Biało-Niebiescy na pewno będę chciały powalczyć o przełamanie i wywalczenie trzech punktów na własnym terenie. Pierwsze spotkanie z Koroną Kielce w tym sezonie zakończyło się wysoką porażką. Choć Unia prowadziła w Kielcach 2 do 1, to finalnie przegrała tamto spotkanie aż 5 do 2. To idealna okazja do zrewanżowania się Żółto-Czerwonym.

Korona II Kielce po rozegraniu 27. spotkań zajmuje 10 miejsce w tabeli. Na swoim koncie mają 36 punktów, czyli o 5 więcej niż Tarnowska Unia. Dla obu drużyn to bardzo ważne spotkanie. Wszyscy bowiem wiemy jak wygląda sytuacja nie tylko w naszej lidze. Kwestie spadków wciąż są sporą niewiadomą. Tym samym to spotkanie dołącza do grona tych za “6” punktów.

Jaskółki w ostatnich spotkaniach, choć nie zanotowały zwycięstwa, to pokazywały się naprawdę z dobrej strony. Zarówno trener jak i drużyna na pewno jest tego świadoma. Jesteśmy przekonani, że z dużą determinacją będą chcieli podtrzymać dobrą grę, która w końcu przełoży się na komplet puntów. Tym bardziej na własnym terenie, gdzie ze wsparciem kibiców ten cel może się udać!


Na kilka pytań przed sobotnim spotkaniem odpowiedział trener Radosław Jacek:

Jak trener oraz drużyna reagują na bilans ostatnich spotkań, w których nie udało się odnieść zwycięstwa, mimo że gra zespołu była na dobrym poziomie?

Fakt że nie wygraliśmy od mecz z Wiązownica nie przynosi nam chluby, natomiast w dalszym ciągu skupiamy się na sumiennej pracy i zachowujemy spokojną głowę. Mamy świadomość jakie mecze przed dnami i będzie trzeba cały czas pokazywać duży charakter i konsekwencje w grze.

Czy w trakcie jednostek treningowych w tym tygodniu skupiacie się na jakichś elementach w większym stopniu niż zwykle, przygotowując się do meczu z rezerwami Korony Kielce?

Zawsze skupiamy się na elementach które mogą nam pomóc w osiągnięciu korzystnego wyniku. U siebie na boisku gramy dobre spotkania i mam nadzieję, że tak samo będzie w sobotę.

W rundzie jesiennej, pomimo prowadzenia 2:1 Jaskółki przegrały wysoko w Kielcach 5 do 2. Czy trener wie, jakie wnioski wyciągnąć z tej porażki z rezerwami Korony Kielce, aby w sobotnim starciu powalczyć o komplet punktów?

Nie będziemy cofać się do ubiegłej rundy. Korona ma utalentowanych zawodników, którzy dobrze czują się w szybkim ataku. W tej rundzie nie punktują tak dobrze jak jesienią, ale jest to zespół o określonej jakości. Musimy być optymalnie przygotowani.

Jaki według trenera może być klucz do zwycięstwa z rezerwami Korony Kielce?

Nie stracić bramki, czyli zagrać konsekwentnie i odpowiedzialnie w fazie bronienia. Myślę, że w osiągnięciu korzystnego wyniku pomoże dobre przygotowanie fizyczne i mentalne.

Czy trener uważa, że mecz z Koroną może pomóc drużynie wyjść z okresu bez zwycięstw i włączyć się do walki o wyższe lokaty?

Na pewno jest ważny w kontekście zbliżenia się do grupy drużyn, które wyprzedzają nas teraz 5 punktami. Chcemy mieć kontakt z zespołami przed nami, żeby jak największą liczba drużyn grała o utrzymanie do ostatniej kolejki sezonu.


W podsumowaniu przypominamy. Mecz odbędzie się już w sobotę o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Unii Tarnów i nie tylko.