Skip to main content

Przed Tarnowską Unią ostatni mecz sezonu. Kończące rozgrywki tak się ułożyły, że to spotkanie może zadecydować o tym czy Biało-Niebiescy utrzymają miejsce w 3 lidze na przyszły sezon. W ostatnim starciu zmierzą się na własnym terenie z drużyną Podlasie Biała Podlaska.


Ostatni mecz Unii Tarnów zakończył się wyjazdową porażką z KSZO. Inne drużyny jednak w tym czasie nie spały, co spowodowało, że przed ostatnią kolejką aż 4 drużyny nie mogą być pewne utrzymania. W najgorszej sytuacji znajduje się Chełmianka Chełm. Zajmują oni 15 miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów. Nad drużyną z Chełma z 39 punktami na koncie znajdują się trzy drużyny. Prócz Jaskółek do tego grona zaliczamy rezerwy Korony oraz KS Wiązownica.
Chełmianka w ostatniej kolejce podejmować będzie na własnym terenie KSZO Ostrowiec. Rezerwy Korony gościć będą drużynę Czarni Połaniec. Natomiast Wiązownica rozegra mecz u siebie z Sokół Sieniawa.
Jeśli chodzi o Unię Tarnów, to biorąc pod uwagę “małą tabelę” obecnie znajduje się w najlepszej pozycji i plasuje się na 12 miejscu w tabeli. Jaskółki mają ten komfort, że nie muszą patrzeć na wyniki innych. Oczywiście pod warunkiem, że Tarnowska Unia zakończy sezon zwycięstwem przed własną publicznością. Pierwsze spotkanie z Podlasiem zakończyło się remisem 1 do 1. W tamtym meczu Jaskółki rzutem na taśmę wywalczyły remis. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę punktu zdobył Tomasz Palonek.
Patrząc przez pryzmat spotkań rozegranych w tej rundzie. Tarnowska Unia prezentuje naprawdę atrakcyjny i dobry football. Jeśli w ostatnim meczu dołożą do tego skuteczność, której niewątpliwie brakowało w tej rundzie, to kibice na pewno będą mogli cieszyć się z utrzymania. Do tego jednak potrzeba ciężkiej pracy przez ostatnie 90 minut w tym sezonie.

Na kilka pytań przed meczem odpowiedział trener Radosław Jacek:

Przed nami ostatni mecz sezonu. Mecz, który może zdecydować o utrzymaniu Jaskółek w 3 lidze. Jak nastawienie całej drużyny przed tym starciem?

Normalnie wykonywaliśmy swoje zadania tak jak robimy to zawsze. Nie trzeba nikogo uświadamiać jak ważne to spotkanie, dlatego skupiliśmy się na rzetelnej pracy treningowej.

W ostatnim spotkaniu zmierzycie się z Podlasiem Biała Podlaska. W pierwszym meczu na wyjeździe padł remis 1 do 1. Czy analizując tamto spotkanie, znajduje trener receptę na zwycięstwo w Jaskółczym Gnieździe?

Zespół Podlasia to bardzo dobra drużyna, która w przerwie zimowej dokonała ciekawych transferów. Na pewno grają podobną piłkę, tylko mają zdecydowanie lepszych wykonawców co przekłada się na wynik.

Czy przygotował trener jakąś specjalną taktykę na to starcie?

Mamy swój plan i musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Na pewno musimy reagować na bieżąco i zmieniać założenia w zależności do wydarzeń boiskowych w Tarnowie jak również w meczach drużyn walczących o ten sam cel.

Jak wygląda sytuacja kadrowa przed tym najważniejszym meczem sezonu?

Na ten moment nie jest optymalna, ale każdy zawodnik, który będzie do mojej dyspozycji stanie na wysokości zadania i pokaże się z jak najlepszej strony.

Czy przygotowywaliście się jakoś specjalnie do tego starcia? 

Nie. Mamy swoje przyzwyczajenia, które są sprawdzone jeżeli chodzi o strukturę tygodnia. W środę jedynie zagraliśmy grę z naszymi rezerwami, żeby w warunkach meczowych zobaczyć swoje rozwiązania i plan na najbliższe spotkanie.

W końcówce sezonu otrzymywaliście ogromne wsparcie od kibiców. Czy wierzy trener, że wraz z ich dopingiem uda się osiągnąć zamierzony cel i zwyciężyć na zakończenie sezonu?

Wierzę, że kibice będą 12 zawodnikiem i przez całe spotkanie nie będą oszczędzać gardeł. W rundzie wiosennej są z nami praktycznie wszędzie, dlatego zespół na pewno będzie chciał sprawić im w tym dniu trochę radości. Z mojej strony mogę zapewnić, że drużyna da pełne zaangażowanie przez dziewięćdziesiąt kilka minut.


Ostatni, a zarazem najważniejszy mecz sezonu przed Tarnowską Unią. Myślimy, że nikogo specjalnie nie trzeba zapraszać, jednak przypomnijmy. Pierwszy gwizdek w Jaskółczym Gnieździe zabrzmi już w sobotę o godzinie 17:00. Przybądźcie licznie na Z3 i wraz z zawodnikami postawcie ten ostatni krok!