Skip to main content

Już jutro Tarnowskie Jaskółki rozegrają kolejne spotkanie! Na własnym terenie podejmować będą Wisłę Sandomierz. To kolejne bardzo ważne spotkanie, w którym Unia zmierzy się z drużyną, która obecnie plasuje się za plecami Biało-Niebieskich.


Piłkarze Tarnowskich Jaskółek nie mieli zbyt wiele czasu do odpoczynku. W środę na własnym terenie Unia Tarnów pokonała KS Wiązownica, a już jutro czeka ich kolejna potyczka. Podopieczni trenera Radosława Jacka obecnie zajmują 12. miejsce w tabeli gromadząc na swoim koncie 29 punktów. Wisła Sandomierz natomiast plasuje się na 16. miejscu zdobywając do tej pory 18 punktów.

W rundzie jesiennej w Sandomierzu byliśmy świadkami naprawdę szalonego spotkania, w którym lepsza okazała się być drużyna z Tarnowa. Choć Biało-Niebiescy przegrywali w tym starciu 3:1, to po intensywnej końcówce byli w stanie odwrócić losy spotkania i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W tym starciu Tarnowskie Jaskółki na pewno nie będą chciały dopuścić do sytuacji, w której będą zmuszeni do gonienia wyniku. Jednak jesteśmy przekonani, że z podobnym nastawieniem przyjedzie do nas Wisła. Czeka nas kolejne ciekawe spotkanie w Jaskółczym Gnieździe!


Przed spotkaniem z Wisłą Sandomierz zadaliśmy kilka pytań trenerowi pierwszej drużyny – Radosławowi Jacek:

Przed Wami kolejny bardzo ważny mecz, tym razem podejmować będziecie Wisłę Sandomierz. Jak ocenia trener atmosferę w drużynie przed tym spotkaniem po środowym zwycięstwie z KS Wiązownica?

Atmosfera zawsze kiedy są wyniki, jest dobra. Natomiast potrzebujemy koncentracji, skupienia, bo w żadnym wypadku w zespole nie może pojawić się chwila rozluźnienia. Jesteśmy zwarci i gotowi na kolejne wyzwania.

W Sandomierzu po szalonym spotkaniu Unia wygrała 4 do 3. Czy tym razem spodziewa się trener równie otwartej gry jak w Sandomierzu?

Obserwując grę Wisły nastawiamy się na ciężki bój. Ten zespół zrobił kilka ciekawych transferów i w każdym meczu jest groźny dla rywali. Co do przebiegu meczu bardzo dużo będzie zależeć od nas, żeby mecz miał przebieg taki jakiego my oczekujemy, musimy być odpowiedzialni i skuteczni w fazie ataku i jednocześnie dobrze zabezpieczeni po ewentualnych stratach piłki.

Wisła swoje ostatnie spotkanie rozegrała 02.04, Wy natomiast nie mieliście dużo czasu na odpoczynek Jak trener uważa, czy ten aspekt może działać na korzyść drużyny z Sandomierza?

Ciężko ocenić. Na pewno goście mieli więcej czasu na spokojny trening, ale mieli też swój mecz Pucharowy, w którym mogli sprawdzić zawodników mniej występujących w meczach ligowych. My natomiast jesteśmy w rytmie meczowym i czasem to lepsze niż długie wyczekiwanie na mecz. Mogę zapewnić, że kto nie znajdzie się na murawie będzie optymalnie przygotowany do meczu.

Jakie aspekty gry drużyny Unii Tarnów były najbardziej obciążające w środowym meczu i jakie kroki podjęto, aby przygotować zespół na sobotnie starcie?

Cały mecz kosztował nas dużo energii. Przede wszystkim trzeba było utrzymywać dużą koncentrację i wygrać sporo pojedynków w polu karnym w fazie bronienia. Było też sporo szybkich akcji, które zawsze cechuje duża intensywność. Bezpośrednio po meczu już zaczęliśmy przygotowania do meczu sobotniego. Zawodnicy, którzy nie weszli bądź zagrali mało minut odbyli jednostkę wyrównawczą, która wyrównała zmęczenie na podobnym poziomie wszystkich zawodników. W czwartek zawodnicy mieli czas dla rodzin z indywidualną regeneracją tak, żeby odpocząć mentalnie i fizycznie. Dzisiaj natomiast odbędziemy klasyczna jednostkę aktywacyjną i przedstawimy charakterystykę drużyny z Sandomierza.

Czy przewiduje trener jakieś zmiany kadrowe lub w formacji na spotkanie z Wisłą Sandomierz?

Zawodnicy wiedzą, że każdy jest bardzo potrzebny w zespole. Zdaję sobie sprawę, że ambicje poszczególnych zawodników w drużynie są duże natomiast moją rolą jest odpowiednio zarządzić składem, który w krótkim odstępie czasu utrzyma duża jakość i intensywność w sobotnim meczu. Na ten moment nie mamy sygnału, żeby zawodnicy narzekali na urazy po ostatnim meczu więc wszyscy będą do mojej dyspozycji.


W podsumowaniu spotkanie ZKS Unia Tarnów z Wisłą Sandomierz rozpocznie się jutro o godzinie 17:00. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na Z3 do wsparcia Tarnowskich Jaskółek!